Софора японська. Опис
Софора японська є листопадним деревом роду Стіфнолобій, сімейства Бобові. Рослина поширена в Китаї, Японії, також його можна зустріти в Краснодарському краї і в Криму, в якості прикраси парків. Софора є лікарською рослиною, завдяки вмісту великої кількості флавоноїдів його використовують для приготування лікарських препаратів в офіційній та народній медицині.
Дозрівання плодів відбувається в вересні-жовтні. Плід представляє собою соковиті невскривающійся циліндричний біб з чітко виділеними стовщеннями, спочатку зеленувато-бурого кольору, потім при дозріванні червоного кольору. Довжина плоду софори до 8 сантиметрів і плід тримається на дереві всю зиму.
Склад софори
Софора японська має дуже багатий хімічний Склад, можна дуже довго перераховувати десятки вітамінів, мінералів, активних біологічних речовин. Але виділити варто тільки кілька, саме вони мають спрямовану дію і значно підвищують користь софори.
Рослина багата речовиною рутином, яке ефективно для лікування і профілактики цілого ряду серцево-судинних захворювань.
До Складу софори японської входять флавоноїди, алкалоїди, глікозиди, кислоти, ефірні масла. Це значно розширює спектр застосування і дозволяє лікувати софорою десятки різних захворювань.
Лікувальні властивості софори японської

Унікальні властивості рутина в Складі софори відомі досить-таки давно. Цей вітамін благотворно впливає на різні відділи організму:
- Зміцнює стінки судин, очищає їх і надає еластичність їм
- Знижує рівень холестерину
- Допомагає впоратися з гіпертонією
- Зупиняє розвиток гангрени
- Знижує рівень вмісту в крові цукру
- Сприяє лікуванню від анемії
Рутин здатний відновлювати і ущільнювати судинну стінку, роблячи її більш еластичною, і видаляти органічні накладення зі стінок капілярів. Завдяки цьому, рутин в поєднанні з аскорбіновою кислотою призначають при захворюваннях, які супроводжуються порушенням проникності судинної стінки, при геморагічних васкулітах, капіляротоксикозах і тромбоцитопеніях.
Септичний ендокардит, гломерулонефрит, алергічні реакції, ревматизм, променева хвороба, інфекційні захворювання, що супроводжуються геморагічним синдромом - прямі свідчення для призначення препаратів рутина. Призначають рутин при гіпо- та авітамінозі вітаміну Р.
Софора японська. застосування
Софора японська має яскраво виражені потужні бактерицидні і протизапальні властивості. Всередину її застосовують при захворюваннях суглобів, ревматизмі, артриті, поліартриті, запальних захворюваннях судин, сполучних тканин, внутрішніх органів, а також інфекційних хворобах.
Препарати софори японської використовують при крововиливах в сітківку очей, геморагічних діатезах, капіляротоксикозах, алергічних захворюваннях, гіпертонічній хворобі, ревматизмі, для лікування і профілактики гіпо- та авітамінозу.
Настоянку бобів софори використовують у вигляді зрошень і примочок для лікування трофічних виразок, опіків, Флегмозние вугрів.
Народна медицина радить настоянку плодів цього дерева при стенокардії, кровотечах різного походження, атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, цукровому діабеті, геморої, захворюваннях дванадцятипалої кишки і шлунку, хворобах печінки.
Зовнішньо настойку софори застосовують для лікування гаймориту, фурункулів, псоріазу і трофічних виразок.
Настоянку з бутонів софори японської використовують для ванн при екземі і грибкових захворюваннях шкіри, закапують у ніс при нежиті, полощуть порожнину рота при запаленні ясен і зубного болю, втирають в коріння волосся голови при їх випаданні.
Відвар софори може допомогти зміцненню волосся при деяких формах облисіння. У розведеному вигляді (1:10) спиртову настойку софори використовують при випаданні волосся (змочують волосся перед миттям і тримають 20 хвилин) і для спринцювань при запальних захворюваннях жіночих статевих органів.
Японські лікарі вважають, що квіти дерева софори мають властивість запобігати виникненню інсульту.
Способи застосування софори
Настоянка софори японської для зовнішнього застосування

1 частина плодів софори на 5 частин горілки. Витримують 10 днів.
- Застосовують для промивання ран, примочок при трофічних виразках, опіках, тріщинах сосків грудних залоз.
- У розведеному вигляді (1:10) настоянку софори використовують при випаданні волосся і для спринцювань при запальних захворюваннях жіночих статевих органів.
- У китайській медицині (Китай - батьківщина софори) рослина застосовують як протизапальний, протинабряковий і кровоспинний засіб.
- Китайські лікарі вважають, що квіти і плоди рослини мають властивість попереджати виникнення інсульту, тому що дію гіпотензивних. Плоди застосовують при геморої.
Настоянка софори японської для внутрішнього застосування
Для внутрішнього застосування роблять
настоянку софори японської:
50 грам плодів настоюють протягом місяця в 0,5 л горілки. П'ють по 1 ч.л. 3 рази на день.
Для тих, кому протипоказано вживання спиртного, софора треба заварювати окропом: 1 ст.л. на склянку окропу. Ніч потримати в термосі.
Настоянку вживають всередину при підвищеному кров'яному тиску, атеросклерозі, псоріазі, діабеті, тромбофлебіті, простатиті, червоний вовчак. Софора дуже добре очищає кров і є незамінними ліками для онкологічних хворих, що перенесли хіміотерапію і опромінення. Хороші результати дає застосування настоянки для лікування пародонтозу, стоматиту та інших запальних захворювань порожнини рота.
Для лікування гіпертонії, захворювань серця і атеросклерозу необхідно стакан омели і стакан софори подрібнити, настояти на 1 літрі спирту 3 тижні. Пити по 1 ч.л. 3-4 рази на день за 40 хвилин до їжі з водою. Курс лікування 5-6 місяців. Для досягнення кращого результату в лікуванні перерахованих вище захворювань потрібно додати морозник - приймати не менше 10-12 місяців (він виведе з організму всі шлаки, токсини, хімію, важкі метали, активізує кровообіг).
Застосування цих трав необхідно особливо тим, кому за 40 років. Поєднання софори, омели і морозника призведе до очищення судин, зробить їх м'якими і еластичними. Крім того, у Вас налагодиться робота кишечника, перестануть мучити запори, головний біль, підвищиться працездатність, і Ви відчуєте себе просто іншою людиною!
Протипоказання до застосування софори
Софора японська протипоказана всередину при підвищеній чутливості до рослини, а також при захворюваннях нирок і печінки, в період вагітності і лактації.