0.00 грн.
Зробити замовленняМайоран, 100г
- Бонусні бали: 2
- Наявність: В наявності
32.00 грн.
100г
1кг
Майоран - багаторічна трав'яниста пряна рослина сімейства губоцвітих. У кулінарії використовують листя і квіткові бруньки майорану в свіжому і сушеному вигляді.
Майоран має солодкуватий камфорний аромат, близький запаху м'яти, і ніжний гіркувато-гострий смак, що нагадує смак тієї ж м'яти, чорного перцю, чебрецю або орегано.
Застосування майорану в кулінарії
Майоран - пряність, яку можна додавати в будь-які страви для додання аромату.У всі часи цінували майоран: столичні кухарі - за "пікантних" приправу до м'ясних і рибних супів, салатів, соусів і овочевих страв ... Сільські домогосподарки - "старосвітські поміщиці"! - за "особливого аромату" чай з квіток і молодих пагонів і за "нічим незамінну" пряність при консервуванні огірків, томатів та інших овочів ... Парфюмери, дрібним торговцям, сировари, пивовари і винороби - "почитали за обов'язок використовувати смак і запах майорану ", в листі якого - і ефірна олія, і аскорбінова кислота, і танін, і каротин, і рутин ... і інші гурмани - за особливий ароматичний перець і оцет, за компоти, квас, кисіль, присмачені порошком з сухого листя майорану ...
У майорану стійкий пряний аромат і злегка пекучий смак. Іноді його порівнюють зі смаком чебрецю або орегано (і не випадково, адже ці трави - близькі родичі). Правда, кожна з спецій має свої відтінки і особливості, і вони доповнюють, але не замінюють один одного.
Сушений майоран (листя і квіткові бруньки) використовують в холодних і гарячих стравах з м'яса (в тому числі печінки, субпродуктів), риби, овочів (особливо цибулі, шпинату, картоплі, помідорів, капусти, буряка, бобових, баклажанів, цукіні). Сушені листя майорану тонко підкреслюють у відповідних стравах смак дичини та свійської птиці (кури, качки, індички, гусака), м'ясних і рибних котлет, фаршів, голубців, запіканок, піци і пирогів, а також приправ - підлив і соусів (сметанний, томатний і ін.).
У супах і соусах рекомендується використовувати настій, отриманий із залитих окропом і проціджений листя, сушених або свіжих. Майоран використовують в консервуванні та маринуванні огірків, томатів, патисонів, капусти та інших овочів.
Пряністю ароматизують ковбаси, шинку, сало, сир, а також різні напої: безалкогольні (компоти, чай, квас, кисіль, пиво) та міцні (вино, лікери). Аромат майорану сильний, але нестійкий, тому в перші і другі страви ці прянощі слід додавати перед самою подачею на стіл.
Майоран цінують в кухні будь-якої країни. Його рекомендують додавати в важко перетравлюються страви, до Складу яких входять горох або біла квасоля, а також в квашену капусту і м'ясні страви. Печена гусак і топлене сало стають дуже смачними, після того, як додають майоран. Але цим можливості використання майорану не обмежуються. У народі кажуть: "Жирне блюдо і майоран - два нерозлучних друзів". Їм приправляють соуси, тушковане м'ясо, супи, м'ясні фарші, паштети, шинку.
У різних стравах майоран чудово поєднується з чебрецем, базиліком, шавлією, мускатним горіхом, гвоздикою, лавровим листом, запашним перцем, чорним перцем, кмином, полином, рутою. Майоран входить до Складу багатьох сумішей пряностей, з яких найбільш відома хмелі-сунелі. Також в кулінарії майоран вважається хорошою рецептурної заміною чорного перцю і орегано.
Корисні властивості майорану, Застосування в народній медицині
У народній медицині майоран застосовують як шлунковий і протицинговий засіб, від безсоння і головного болю, при захворюваннях дихальних шляхів. Рекомендують його і при депресії, астмі.Має пом'якшувальну і зігріваючу дію, налагоджує травлення, менструальний цикл. Допомагає при нервових розладах і простудних захворюваннях, а також ревматизмі і розтягненнях.
Дія: знеболююче, антиоксидантну, антисептичну, антиспазматичну, розсмоктуючу, бактерицидну, вторгнень, потогінну, відхаркувальну, загоює, налагоджує менструальний цикл.
Майоран дуже широко використовується в народній медицині.
- Його застосовують при судомах, мігрені, менструальних болях, головних болях, лікують їм легкі, кашель, а також хвороби на нервовому грунті.
- Його використовують як сечогінний засіб і як засіб від ревматизму.
- Він допомагає при болях у шлунку і кишечнику, діє заспокійливо.
- Мазь на основі майорану лікує нежить (особливо рекомендується дітям). Завдяки органічним кислотам, що входять до Складу майорану, він діє як антисептик. Ця рослина замінює сіль при дієті без солі.
- Майоран використовують при захворюваннях дихальних і травних органів, головних болях, в стоматології.
- У народній медицині його використовують при безсонні.
- В Індії рослина застосовують при шлункових кольках і як відхаркувальний засіб.
- У медицині масло майорану використовується зовнішньо для лікування порізів, забитих місць, а так само внутрішньо для нормалізації жіночих циклів.
Нервові хвороби, анемія, простудні захворювання з кашлем і мокротою, астма, порушення травлення з метеоризмом і спазмами, алергічний нежить, запалення порожнини рота, кровоточивість ясен - все це в народній медицині служить показанням для Застосування чаю з майорану.
Область Застосування мазі ще ширше: її використовують при невралгічних болях, вивихах і розтягненнях, для лікування погано гояться ран, наривів, ревматичних захворювань. Оцінити, наскільки це правильно, важко, оскільки діючі речовини майорану не виключають жодного з цих свідчень.
Характеристики
Країна походження
Країна походження
Єгипет
Андрей
Черкассы
06.06.2020
Текст
Стараюсь покупать специи и лечебные травы только в вашем магазине, так как качество очень надежное и цена вполне устраивает. Люблю Эко-Лавку!
Лариса
Васильків
01.06.2020
Текст
Очень довольна покупкой! Все супер...Спасибочки!
Янковская
Киев
24.01.2017
Текст
Положительный отзыв! Рекомендую!
Написати відгук
Питання (0)
Відгуки (3)
Register to leave a review about the product and earn reward points!
Андрей
06.06.2020
Стараюсь покупать специи и лечебные травы только в вашем магазине, так как качество очень надежное и цена вполне устраивает. Люблю Эко-Лавку!
Лариса
01.06.2020
Очень довольна покупкой! Все супер...Спасибочки!
Янковская
24.01.2017
Положительный отзыв! Рекомендую!