Опис
Склад мумійо
Корисні властивості
Інструкція
Мумійо для волосся
Мумійо від розтяжок
Мумійо для обличчя
Протипоказання до застосування
Мумійо. Опис
Мумійо очищене натуральне.
Мумійо – це смола, яку збирають у горах на висоті 3500 м-коду. Але ця смола відрізняється від звичайної деревної смоли, вона є продуктом органічної діяльності, який вступив у реакцію з гірськими породами.
Воно грає роль біостимулятора, який відновлює внутрішні сили організму, ослабленого внаслідок різних хвороб.
Очищене від домішок мумійо на вигляд - це блискуча еластична маса однорідного типу, колір її чорний або коричневий. Речовина гірка на смак і має бальзамічний запах.
У процесі зберігання мумійо починає твердіти, це відбувається через втрату вологи. Речовина дуже легко розчиняється у воді, такий розчин буде буро-коричневого кольору.
Якість можна визначити таким чином.
- Розчиніть шматочок мумійо у воді – колір рідини має бути коричневим, нагадуючи міцно заварену каву, а смак натурального мумійо завжди трохи гіркуватий.
- Візьміть 10 міліграм речовини мумійо і розчиніть його в 5 мілілітрах води. Запам'ятайте колір. Тепер додайте щіпку харчової соди. Підробка мумійо змінить колір, а справжнє – ні.
- Спробуйте розчинити шматочок мумійо в олії – з натуральним мумійо цей фокус у вас не пройде.
Якщо вам потрапило в руки справжнє мумійо, то постарайтеся, на майбутнє, запам'ятати його запах. він унікальний і ніяка підробка не зможе його відтворити.
Терміну придатності мумійо немає. Зберігати мумійо можна необмежено у будь-якому вигляді.
Склад мумійо
Мумійо містить понад 80 компонентів — життєво важливих для організму речовин, у тому числі антибіотики рослинного походження та антикоагулянти, близько 30 хімічних елементів (кальцій, калій, кремній, натрій, магній, алюміній, ванадій, залізо, фосфор, барій, сірка, молібден, берилій, марганець, титан, титан, нікель, кобальт, олово, стронцій, хром, гелій; у деяких видах мумійо знаходили ще вуглець, водень, азот), необхідні амінокислоти (гістидин, треонін, метіонін, триптофан, лізин, валін та ін), більше 10 різних оксидів В, В, ефірні масла ін, гемінові основи, ауксини, інгібітори, хлорофіл, ферменти та ін. речовини.
Такий воістину багатий склад мумійо дозволяє використовувати його для лікування цілого ряду різних захворювань, а також для їх профілактики і загального зміцнення організму.
Тому, що основні компоненти, наявні в складі мумійо, легко розчиняються у воді, значність підвищується біодоступність даної речовини природного походження. А це означає, що людина може без будь-яких труднощів отримувати з мумійо ті елементи, які їй необхідні для лікування певного захворювання. І ще, дивно, але факт, що мумійо містить зазначені речовини в точній відповідності до їх процентного вмісту в організмі!
Корисні властивості
- Мумійо, часто зване «гірським воском», знищує сліди ревматичних процесів, має антитоксичні, протизапальні властивості.
- Серйозно допомагає при лікуванні переломів кісток і суглобів, сприяє регенерації пошкодженої кісткової тканини, зміцнює хрящі, підвищує еластичність міжхребцевих дисків.
- Позитивно впливає на фосфорний та калієвий обмін, підвищує рівень гемоглобіну в крові до необхідних значень,
- Дає позитивний ефект при гіпертонії, атеросклерозі, ішемії, захворюваннях сечостатевих органів чоловіків і жінок, проблемах із шлунково-кишковим трактом, печінкою та нирками.
- Ефективно відновлює слизову оболонку ротової порожнини, допомагає при пародонтозі.
- Активізує функції периферичної нервової системи.
- Вживання з метою профілактики зміцнює захисні функції та збільшує тривалість життя.
Інструкція
Показання до застосування мумійо
- Травми будь-якого типу (переломи, забиття, рани, вивихи, розтягування);
- Захворювання органів ШКТ (виразка, гастрит, гепатит, коліт, ентерит, диспепсичні розлади, панкреатит, цироз);
- Патології опорно-рухового апарату (остеохондроз, артрити або артрози, радикуліт, плексит);
- Серцево-судинні та венозні захворювання (аритмія, стенокардія, варикоз, тромбофлебіт, атеросклероз, геморой);
- Простудні та інфекційні захворювання (ГРЗ, ГРВІ, застуда, грип, ангіна, бронхіт);
- Бронхіальна астма;
- Туберкульоз;
- Жіночі захворювання (молочниця, ерозія, мастит, ендометріоз, міома);
- Отоларингологічні захворювання (гайморит, фронтит, нежить, отит, зниження слуху);
- Як загальнозміцнюючий і очищаючий засіб при занепаді сил, накопиченні шлаків, зниженні тонусу.
Дозування
Норми прийому мумійо для різного віку:
- від трьох місяців до одного року: 0,01-0,02 грама;
- від року до дев'яти років: 0,05 г;
- від дев'яти до чотирнадцяти років: 0,1 г.
- Дорослим для лікування мумійо беруть у дозуванні 0,2-0,3 г.
Для прийому внутрішньо необхідну дозу розводять у теплій кип'яченій воді (близько п'яти грамів на 20 столових ложок води) – таким чином, 1 столова ложка розчину включає 0,25 г мумійо. Приготовлений настій зберігається в холодильнику не більше десяти діб.
Приймати розчин необхідно регулярно по одній столовій ложці (доросла доза) вранці за годину до їди і ввечері через три години після їжі. Запивати такий розчин можна будь-якою рідиною – чаєм, молоком, водою чи соком. Курс лікування розчином – 25-28 днів. Якщо запущено захворювання, через 10 днів можна повторити курс.
Зовнішнє застосування мумійо (мазі або розчину) практикують при геморої, травмах і забитих місцях, гнійних ранах і виразках, опіках (обробляють розчином 10%), радикуліті, невралгії, плекситі (розчин втирають у шкіру над місцем ураження). Для лікування запалень органів слуху розчин можна закопувати у вухо.
Мумійо для волосся
Мумійо здатне усунути ті причини, через які відбувається втрата волосся та погіршення їх якості. Безліч корисних речовин, органіка та мікроелементи, широкий спектр вітамінів упорядковують роботу систем організму: гормональну, травну, імунну. Воно знижує запалення, подразнення на шкірі голови. У цибулинах волосся прискорюється обіг крові, покращуються обмінні процеси.
Для лікування волосся мумійо застосовують зовнішньо — у вигляді розчинів, масок, добавок до шампунів. Прискорити ріст волосся можливо, якщо використати ополіскування розчином теплої води з мумійо. Крім місцевих процедур рекомендують приймати цей засіб внутрішньо щодня
Його також використовують для активного живлення, а також для відновлення будь-якого типу волосся. Воно ефективне при пошкодженні структури волосся, випаданні та порушенні росту, тьмяності та ламкості.
Якщо додати невелику кількість мумійо в шампунь, то цей надасть продукту хороші властивості, що очищають і відновлюють. Приготовлену маску витримують на волоссі від 5 до 8 хвилин, а потім добре змивають теплою водою.
Зміцнюючий лосьйон для волосся
Розчинити кілька грамів сировини в склянці чистої води. Безпосередньо перед миттям голови за 2 години обприскують волосся і втирають у коріння. Воду в цьому лосьйоні можна замінити на відвар календули або ромашки. Якщо таку процедуру проводити постійно, то вона не тільки оздоровить ваше волосся, але й активізує його зростання. Для прискорення росту волосся мумійо необхідно змішати з водним настоєм журавлини, а потім втерти в коріння та розподілити по всій довжині волосся.
Для сухого та пошкодженого волосся рекомендується використовувати живильну маску. Цей рецепт заснований на поєднанні поживних властивостей меду та мумійо при їх спільному використанні. У рідкому меді розчиняють 2-3 г мумійо, а потім змішують з яєчним жовтком до отримання однорідної маси. Цей склад потрібно втирати в шкіру голови, а потім розподілити волоссям. Через півгодини її потрібно змити з шампунем.
При кінчиках, що січуться мумійо, потрібно розчинити в теплому настої з листя лопуха і м'яти. Застосовувати до миття волосся. Тривалість лікування становить від 10 до 14 днів. такий розчин наносять з періодичністю 2-3 рази на тиждень.
Мумійо від розтяжок

Щоб приготувати крем з мумійо від розтяжок, необхідно взяти 2-3гр продукту, розчинити в одній ложці чайної теплої і кип'яченої води, додати одну-дві порції звичайного крему для тіла, настояти 10-15хв. Усі компоненти краще змішувати у неметалічній чашці.
Такий крем з від розтяжок можна наносити на пошкоджену і краще розпарену шкіру (масажними круговими рухами) відразу після приготування можна деякий час зберігати його в холоді.
Для обличчя
Мумійо для обличчя — найоптимальніший засіб у тих випадках, коли жінка хоче не лише зовні помолодшати, а й вилікувати шкіру обличчя від багаторічних прищів, висипів та подразнень. Застосування мумійо для шкіри може бути різним. У косметологічній практиці мумійо для шкіри готується як масок чи кремів.
Розчинити 5 г мумійо в 1 ст. ложці теплої очищеної води ретельно змішати з 90-100 г дитячого крему. Наносити на очищену шкіру обличчя, шиї, області декольте та рук тонким шаром та втирати легкими круговими рухами 1 раз на добу. Через 30 хвилин промокнути місця обробки серветкою та стерти залишки мазі за допомогою легкого косметичного молочка. Нормалізує обмінні процеси у шкірі, повертає їй пружність та здоровий колір.
Маска з мумійо для обличчя
Від прищів
Позбутися назавжди прищів, акне та чорних крапок допоможуть справжні рецепти.
1. Взяти 15 г «гірської смоли» і розвести у трьох тюбиках звичайного крему. До неї додаються по 1 краплі вітаміни А і Е, що продаються в рідкому розчині. Ця маса має наполягати добу. Після цього її необхідно наносити на уражені ділянки шкіри. Слід пам'ятати, що втирати засіб не можна.
2. Ще один спосіб — маска від прищів. Для неї потрібно 3 ст. ложки меду, 2 ст. ложки олії оливкової та 2 г "смоли". Всі речовини змішуються та наносяться на очищене обличчя, область шиї та декольте. Тримати маску потрібно трохи більше 30 хвилин. Одного такого складу має вистачити на 2 рази.
3. Мумійо просто розвести у воді і нанести на обличчя на 20 хвилин. Це також дасть позитивний ефект. Тільки маса має бути густою, щоб не стікала з обличчя.
Від зморшок
Щоб позбутися прикрої ознаки старіння шкіри, потрібно регулярно протирати обличчя кубиком замороженого розчину мумійо лише 1 раз на день. Такий розчин можна приготувати як на відфільтрованій чистій воді, так і на ромашковому відварі.
Протипоказання до застосування мумійо

Прямих протипоказань до застосування мумійо під час лактації, вагітності немає.