


Лляна олія (олія насіння льону). Опис
Виробництво і склад лляної олії
Корисні властивості олії льону
Чим обумовлені корисні властивості лляної олії
Застосування лляної олії
Лляна олія для схуднення
Лляна олія для волосся
Олію отримують з насіння льону холодним пресуванням (в насінні льону його міститься до 48%). Саме при технології холодного віджиму олія зберігає свої цілющі властивості і може використовуватися в лікарських цілях. Олія з насіння льону може мати колір від коричневого до золотистого (в залежності від ступеня очищення).
За біологічної цінності олія з насіння льону займає перше місце серед інших харчових рослинних олій і містить масу корисних для організму речовин (поліненасичені кислоти, вітаміни F, A, E, B, K, насичені жирні кислоти. Олія з насіння льону є відмінним зовнішнім джерелом цінних поліненасичених жирних кислот Омега-3 і Омега-6 (наш організм не може самостійно синтезувати ці жири). Причому, якщо Омега-6 присутній також в соєвій, соняшниковій, гірчичній, рапсовій і оливковій олії, то Омега-3 міститься в достатній кількості тільки в лляній олії.
У маслі з насіння льону вміст Омега-3 в 2 рази більше, ніж в риб'ячому жирі, і значно вище, ніж в інших продуктах харчування. Потрапляючи в організм, Омега-3 і Омега-6, впроваджуються в структуру клітини, і в подальшому позитивно впливають на клітинну активність, на швидкість передачі нервових імпульсів.
Саме через високий вміст Омега-3 (60%) і Омега-6 (20%) олія насіння льону сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі і володіє наступними корисними лікувальними властивостями:
Існують дві незамінні жирні кислоти, альфа-ліноленова кислота, яка називається "Омега-3", і лінолева кислота, яка називається "Омега-6". Їх називають "незамінними", або життєво важливими, тому що з них організм утворює всі інші потрібні жири. Якраз той жир, який нам найбільше необхідний, а саме альфа-ліноленова кислота, найменше і найрідше входить в нашу дієту.
Дефіцит незамінних жирних кислот є однією з основних причин хронічних дегенеративних захворювань, таких як рак, хвороби серця, гіпертонія і інсулін. Крім того, без цих незамінних жирних кислот також відзначається погіршення роботи мозку. Хоча ми, ймовірно, поглинаємо з їжею масу всяких жирів, але зазвичай це жири неправильного типу, одержувані з яловичини і гідрогенізованих масел. Частково гідрогенезірованние жири і масла містять токсичні жири, які можуть шкідливо діяти на мозок.
В процесі гідрогенізації в молекули жиру вводиться водень, що змінює їх структуру і робить такі жири небезпечними для здоров'я і повноцінної розумової діяльності.
Коли гідрогенізований жир потрапляє в стінки клітки, він починає перешкоджати процесу переносу поживних речовин через стінку всередину клітини. В результаті йде накопичення токсинів і клітини не отримують повноцінного харчування. Гідрогенізований жир також називають насиченим, оскільки ланцюжка молекул насичуються атомами водню. Завдяки стійкості до прогорканию, він широко застосовується при виготовленні маргарину, кулінарних жирів, що додаються в тісто для розсипчастості, різних соусів і майонезів для салатів і овочів.
Більшість фахівців з харчування рекомендують уникати гідрогенізованих жирів і використовувати натуральні свіжі рослинні масла, приготовлені із зерен, різних насіння і кісточок. З огляду на, що жир є будівельним матеріалом для клітин мозку, має сенс використовувати натуральні рослинні масла і уникати тих жирів і масел, структура яких змінена в процесі гідрогенізації. Однак той факт, що жири є натуральними і необробленими, все ще не означає, що вони дійсно гарні для вас. Природні масла бувають трьох видів: насичені, поліненасичені і мононенасичені.
Як показали дослідження, насичені жири сприяють підвищенню рівня холестерину, виникненню серцево-судинних захворювань, раку та інших серйозних хвороб. Насичені жири легко впізнати, тому що вони стають твердими і матовими на холоді. Тваринні жири є насиченими. Вони схожі на тверді білі прожилки в шматку м'яса, і їх легко побачити і відокремити.
Поліненасичені жири, які використовуються в багатьох приправах для салатів, залишаються прозорими і рідкими навіть у холодильнику. Але у поліненасичених жирів є свої власні небезпечні властивості, які не так широко відомі. Ці жири надзвичайно схильні до окислення, особливо коли їх нагрівають і залишають на повітрі. Ми абсолютно безумовно не хочемо допускати в наш організм окислені жири, тому що вони створюють вільні радикали, які знищують клітини нервової системи та інших життєво важливих органів, що призводить до зниження розумових здібностей, прискорення процесів старіння і виникнення онкологічних захворювань.
Якщо поліненасичені масла і жири з прогірклим запахом, не їжте їх. На жаль, для приготування більшості страв у фритюрі, наприклад, картоплі фрі, використовується згірклу олію, що володіє канцерогенними властивостями. Тільки подумайте про це. Їх смажать в тому ж самому маслі знову і знову і іноді тримають цю олію відкритою на повітрі цілими днями. Проміжне місце між насиченими і поліненасиченими жирами займають мононенасичені жири.
До мононенасиченим жирів відносяться оливкова олія, олія каноли і арахісова олія. Ліноленова кислота, або Омега-3, забезпечує швидкий приплив необхідної енергії, що допомагає передачі імпульсів, що несуть сигнал від однієї клітини до іншої. Коли ми прискорюємо передачу сигналів, це допомагає нам краще думати, зберігати інформацію в пам'яті і витягувати її звідти у міру потреби. Ця речовина також необхідно для розвитку в утробі матері ембріону.
В експериментах на тваринах дослідники виявили, що у дитинчат були необоротні порушення здібностей до навчання, якщо у їх матерів не вистачало незамінною жирної кислоти Омега-3. Ця жирна кислота необхідна для здорової сітківки очей, для роботи синапсів і для того, щоб справлятися зі стресом.
Лляна олія, отримана холодним пресуванням, є незамінним продуктом в нашому раціоні, які беруть участь у багатьох обмінних процесах нашого організму, необхідним для профілактики і комплексного лікування таких захворювань як інсульт, атеросклероз, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, рак і багатьох інших.
За змістом ненасичених жирних кислот Омега-3 і Омега-6 лляна олія перевершує продукти звичайного раціону і всього 1-2 столових ложки лляної олії забезпечують добову потребу в ненасичених жирних кислотах.
Необхідно відзначити, що краще вживати лляну харчову олію в холодному вигляді, не піддаючи термічній обробці, - в цьому випадку вона не втратить своїх лікувальних властивостей і збереже в своєму складі всі корисні речовини і вітаміни.
Вже давно вчені-дієтологи відкрили такий секрет лляної олії: потрапляючи в організм, воно не відкладається, додаючи вагу, а навпаки розщеплює жирок на звичайну воду і гліцерин. Ці два продукти розпаду організм не засвоює, а просто виводить природним шляхом. Тобто виходить, що лляне олія творить чудеса.
Але таким ефективним каталізатором воно є в нічний час, коли організм відпочиває уві сні. Якщо перед сном випити одну столову ложечку масла, то воно не дозволить з'їденої напередодні їжі відкластися жировою тканиною на тілі.
Виходить, що лляне олія не просто розщеплює жири, але і дозволяє очиститися організму від шлаків і токсинів, які осіли на стінках товстого кишечника. В результаті очищення у людини нормалізується тиск, клітини омолоджуються, судини зміцнюються, а настрій стає піднесеним і прекрасним.
Також лляна олія для схуднення допомагає відмінно справлятися з надмірним апетитом, який у багатьох прокидається в самий невідповідний час. Вживаючи цю олію, ви не будете відчувати великого бажання наїстися перед сном.
Але не варто думати, що користь лляної олії буде помітна з перших днів. Це не чарівний засіб, якого буде достатньо при одноразовому прийомі. Диво станеться, якщо ви візьмете на озброєння олія протягом пари місяців. Тоді і фігурка знайде красиві обриси, і волосся стане більш пишними і гладкими, і настрій покращиться.
Також можна додавати лляну олію в їжу в невеликій кількості. Прекрасно поєднується з овочевими салатами, кашами або сиром. Їжте її з усіма продуктами, які любите, воно добре поєднується з багатьма смакотою. Це і специфічного смаку додасть і моторику кишечника поліпшить.
Але на цій олії, ні в якому разі, не можна смажити, вона не придатна для термічної обробки. Також не додавайте її ні в що гаряче, воно приймається виключно до холодних страв.
Але щоб лляна олія для схуднення була більш дієвою, необхідно звернути увагу на свій раціон і виключити з нього жирну їжу, солодке, булочки та інші шкідливі продукти, які не несуть ніякої цінності.
Особливий уклін варто зробити на натуральну їжу: овочі, фрукти, сир, яйця, м'ясо кури, рибу, горіхи і нежирні сири. Організму при такому харчуванні буде набагато легше справлятися з усіма обмінними процесами, а льняне олія їх активізує по максимуму. Очищення кишечника стане м'яким, проблеми з роботою кишечника (якщо вони були) відпадуть самі собою, а вага нормалізується.
Варто розуміти, що при невеликій зайвій вазі особливих результатів не буде, зате організм прекрасно очиститися. Якщо ви піклуєтеся не тільки про вагу, але і про здоров'я, то лляна олія стане вірним помічником, який вирішить масу проблем.
Лляна олія широко використовується в косметології завдяки своєму унікальному Складу. В лляних насінні міститься велика кількість вітаміну Е, який необхідний організму людини для повноцінного функціонування. Також, олія льону корисно для волосся через великий вміст вітаміну А, цінних кислот, корисних мікроелементів.
Лікувальні властивості лляної олії полягають в тому, що її унікальний склад насичує шкіру голови і волосяні цибулини усіма необхідними речовинами. Це засіб забезпечує організм повним комплексом вітамінів і мінералів, які сприяють зростанню і зміцненню волосся. Регулярне використання лляної олії покращує зовнішній вигляд волосся вже через кілька тижнів.
Завдяки своєму унікальному складу, лляна олія надзвичайно корисна для волосся.
У жінок, які регулярно використовують цей засіб, спостерігаються такі поліпшення: зменшується випадання волосся, волосся стає більш міцними, нормалізується жировий баланс шкіри голови, зникає лупа.
Лляне насіння для волосся можна приймати всередину або використовувати в якості маски.
Пропонуємо рецепти ефективних масок з льняного масла для волосся:
Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.