Лемонграс (лимонна трава). Опис
Застосування лемонграсса в кулінарії
Склад лемонграсса
Лемонграс. Лікувальні властивості
Застосування лемонграсса в народній медицині
Лемонграс (лимонна трава). Способи застосування
Протипоказання до застосування лемонграсса
Лемонграс (лимонна трава). Опис
Лемонграс - багаторічна трав'яниста рослина родини злакових або мятлікові, що має безліч інших назв: його ще величають як лимонне сорго, лимонна трава, лимонна трава, челнобородніка, цитронелла. У всьому світі відомо близько 55 видів лемонграсса, основна частина з яких виростає в тропічній та субтропічній частинах Азії (Індія, Шрі-Ланка), в Африці, Америці та Китаї. У ряді районів тропічної Африки, де мешкає велика кількість мухи цеце, для боротьби з набридливим комах спеціально вирощують лимонну траву на всіх вільних площах, засіваючи нею величезні території, оскільки муха не переносить запаху цієї рослини.
Лемонграс (лимонна трава) росте великими пучками, які Складаються з основного стебла і великої кількості вузьких довгих сіро-зеленого листя, схожих на пір'я зеленої цибулі. Основне стебло більш щільний, з розширюється кореневих підставою. Коли ця рослина ріжуть, воно видає солодкуватий лимонний аромат.
Застосування лемонграсса в кулінарії
Лемонграс (лимонна трава) є невід'ємною частиною азіатської та карибської кухні: його висушують і подрібнюють, використовуючи в подальшому в якості ароматної спеції з цитрусовим запахом, або вживають в свіжому вигляді. Зазвичай свіжі стебла лемонграсу кладуть в страву під час готування, а потім виймають їх, або залишають стебла в тарілці, але не їдять, оскільки трава досить жорстка. Іноді свіжі стебла розминають і перетирають, а потім додають до основної страви - в цьому випадку виділяється багато соку і корисних ароматичних речовин.
Класичним блюдом з лемонграсу, що подається в кожному національному ресторані, є тайський суп Том Ям. Крім супів, лемонграсс використовується при приготуванні соусів, маринадів, локшини і навіть чаю, надаючи йому лимонний присмак і антизастудних властивості. Лимонно-імбирний смак лемонграсса відмінно поєднується з птахом, м'ясом, овочами, рибою та іншими дарами моря. Спецію «лимонне сорго» застосовують для приготування десертів на основі кокосів, горіхів, молока, а також для приготування ряду освіжаючих напоїв.
Лемонграс (лимонна трава) надає дивовижний смак навіть десертів і випічки. Одна щіпка дрібно порізаного сорго замінює таку ж кількість лимонної цедри. Китайці на основі лемонграсса готують «маотай» - традиційний алкогольний напій, і також використовують його в якості приправи для м'яса. В Африці лимонне сорго в основному використовується в якості чайного напою.
Лемонграс (лимонна трава) можна вдало поєднувати з часником, кінзою, калганом, корицею, чилі, імбиром, чорним перцем.
Важливо! Перед використанням сушений лемонграсс розмочують у воді.
Склад лемонграсса
До Складу лемонграсса входять такі хімічні компоненти, як централь і гераніол, вони містяться в ефірному маслі лимонного сорго. Дані компоненти є натуральними антисептиками, які мають протизапальний ефект і можуть стимулювати епітелізацію.
Корисними Складовими лемонграсса є жирні кислоти: лімонен, мирцен, метілгептенол. Крім того, в ньому багато вітамінів (весь спектр групи В і С), нікотинової кислоти, а також мікроелементів, необхідних для здоров'я організму: цинк, залізо, кальцій, селен, мідь, натрій, фосфор, калій.
Лемонграс (лимонна трава). Лікувальні властивості
Лемонграс (лимонна трава) є прекрасним антибактеріальним засобом. Так само ця трава надає на людський організм знеболююче, заспокійливе, антиоксидантну, в'яжучий, загоює вплив.
Лемонграс ефективний при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, а саме, при синуситі, гаймориті, фронтите і просто звичайному нежиті. Вживання цієї трави в їжу допомагає усунути гіпотонію, слабкість, прибрати запаморочення, потемніння в очах. Все це відбувається завдяки тому, що вона впливає на кровоносну систему, прискорюючи кровообіг і рух лімфи. Ця лимонна трава сприятливо впливає на стінки судин, зміцнюючи їх. Такий же ефект вона надає на сполучну тканину, зміцнює зв'язки і м'язів, що дуже важливо для спортсменів. Застосовують цю траву в спортивній практиці ще й тому, що вона здатна значно підвищити витривалість спортсменів.
Сприятливо лемонграсс (лимонна трава) впливає і на шлунково-кишковий тракт, приводячи в норму роботу шлунка. Корисна ця трава при ферментодефіціте, для стимуляції дихання. Лемонграс здатний за короткий термін налагодити обмін речовин, допомогти знизити вагу і допомагає збільшити кількість молока у годуючих мам. Його корисно їсти для того, щоб провести дезінфекцію організму, позбутися від паразитів в кишечнику.
Застосування лемонграсса в народній медицині
Трав'яний чай з додаванням лимонної трави є чудовим засобом від застуди. Азіати віддавна знають, що рослина лемонграсс має цілющі властивості. Воно застосовується при болях в кишечнику і шлунку, при газоутворення для поліпшення травлення, а також як потогінний засіб. Відомо про лікувальні властивості цієї рослини і в Великобританії. За допомогою лемонграсса можна боротися з комахами (наприклад, муха цеце боїться запаху лемонграсса), а також цей запах не переносять змії.

Лимонна трава є прекрасним афродизіаком, її застосовують при виготовленні зілля для викликання сексуального потягу і стимуляції потенції, а так само для психічного наснаги.
Лемонграс (лимонна трава) є природним антидепресантом. Він усуває втому, піднімає життєвий тонус, просто освіжає. Також допомагає підвищити розумову активність і роботу пам'яті, концентрує увагу і збільшує працездатність. Ефірна олія лемонграсу можна використовувати в салоні автомобіля для підвищення швидкості реакції у водія.
Лемонграс застосовується в таких випадках:
- для лікування синуситу, нежиті, гаймориту
- виводить токсини з організму
- для очищення печінки, нирок і кишечника
- для активного травлення і обміну речовин
- для зниження температури
- як протигрибковий засіб
- для стимуляції дихального центру організму
- для поліпшення пам'яті, підвищення зібраності
- для усунення перевтоми
- для перешкоди варикозного розширення вен
- при коліті, гастроентериті, м'язових болях
- сприяє зниженню ваги
- стимулює потенцію
- збільшує витривалість
- знімає синдром алкогольного сп'яніння і похмілля
- підвищує апетит
Лемонграс (лимонна трава). Способи застосування
Чай з лемонграсу
Приготувати чай з лемонграсу досить просто: достатньо однієї столової ложки на склянку окропу і настояти близько п'яти хвилин, а потім процідити в чашку. Використовуйте натуральний підсолоджувач, такий як мед або траву стевії медової.
Лемонграс (лимонна трава) скорочує вміст сечової кислоти і холестерину, за рахунок чого з організму виводиться зайва накопичений жир.
Чай для схуднення з лемонграсу
На 1 літр води необхідно сік двох лимонів, 100 г різаного імбиру і 2 столові ложки сухого лемонграсса. Всі інгредієнти змішати, варити 7-10 хвилин, після чого дати настоятися 15-20 хвилин, процідити. Пити тричі на день, по 200 мл до вживання їжі.
Протипоказання до застосування лемонграсса
Вагітність, не рекомендується для використання під час грудного годування.