Червоний корінь (скнара чайний). Опис
Червоний корінь (скнара чайний) - унікальна рослина, яка росте тільки в гірських районах Алтаю.
Червоним коренем називають з - за кольору кореня рослини. Ведмеді їдять його навесні, при хворобах, звідси назва - ведмідь корінь. Незважаючи на лікувальні властивості самого кореня, надземна частина копеечника (трава) також корисна. Володіє приємним запахом. Своїми унікальними якостями скнара помічений лікарями давно, прославляється легендами алтайців. Важковидобувними. Кажуть, що в колишні часи, збирачі використовували ручні лебідки, щоб витягнути його. Рослина, дійсно, дуже Складно заготовлювати, через міцних і довгих коренів. Насичений дубильними речовинами, амінокислотами, катехинами. За лікувальними властивостями обганяє золотий корінь.
Червоний корінь має дуже приємний запах. Жителі Сибіру ізревле пили відвари Червоного кореня як сучасні жителі чорний чай. Рослина нетоксичний і його можна пити практично в необмежених кількостях. Дуже корисно і приємно пити відвари Червоного кореня під час відвідування лазні. Такі процедури надають дуже сприятливий вплив на обмінні процеси в організмі, чистять печінку і нирки.
Застосування червоного кореня (копеечника)
Червоний корінь (скнара чайний) застосовується в народній медицині для лікування:
- захворювань сечостатевої системи,
- імпотенції,
- безпліддя,
- різних онкологічних захворювань,
- сприяє відновленню чоловічої статевої активності,
- поліпшенню кровообігу та усунення застійних явищ в передміхуровій залозі,
- відновлює сили при важких фізичних навантаженнях.
Основний ефект від Застосування червоного кореня - лікування хронічного простатиту, гострого простатиту, аденоми, уретриту, імпотенції та інших урологічних захворювань.
Катехіни червоного кореня мають високу Р - вітамінною активністю (зміцнюють і відновлюють стінки капілярів), виводять з організму важкі метали і мають антиоксидантну активність (нейтралізує вільні радикали). Це пояснює широке використання червоного кореня в лікуванні і профілактиці різних захворювань (пухлини, лейкози, хронічні запалення репродуктивної сфери, простатити, аденоми передміхурової залози, фіброміоми, безпліддя, неврологічні і серцево-судинні патології).
Червоний корінь сприяє відновленню чоловічої статевої активності, поліпшенню кровообігу і усунення застійних явищ в передміхуровій залозі, відновлює сили при важких фізичних навантаженнях. Крім того, настій червоного кореня нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, виявляє легку стимулюючу і зміцнювальний вплив на серцево-судинну і нервову системи, використовується як протипухлинний, болезаспокійливу, що підвищує імунітет засіб. При захворюваннях органів дихання червоний корінь застосовують як відхаркувальний засіб.
У народній медицині відвар червоного кореня місцеве населення широко використовує як тонізуючий і загальнозміцнюючий засіб (стимулюючого фізичну витривалість), приймаючи як чай. Червоний корінь використовують як стимулюючий засіб при статевому безсиллі. Також відвар коренів скнари застосовують при проносах, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, жіночих хворобах, при недокрів'ї, нервових захворюваннях, як сечогінний, протизапальний, болезаспокійливий, загальнозміцнюючий, кровоспинний засіб. Є відомості про позитивну дію червоного кореня при запаленні передміхурової залози. У Китаї, Сибіру порошок червоного кореня призначається при епілепсії, як заспокійливий засіб.
Настоянка червоного кореня
Настоянка червоного кореня
- 50 г сухої сировини наполягають на 0,5 л 40-50 градусного спирту протягом 7 - 10 днів в темному місці при кімнатній температурі.
- Потім настоянку процідити, і можна пити по 0,5 -1 ч.л. 2 - 3 рази на день за півгодини до їди,
- для ослаблення дратівної дії на слизові розчиняючи в склянці теплого трав'яного чаю, що не пізніше, ніж за 3-4 години до сну (червоний корінь має чималий стимулюючим ефектом).
- Курс лікування від 1 до 3 місяці, після перерви в 1 місяць курс можна повторити.
- Для досягнення максимального оздоровчого ефекту рекомендується від 2 до 4 курсів на рік.
Чай з червоного кореня
Такий настій буде корисний жінкам при маткових кровотечах і при простудних захворюваннях.
Протипоказання до застосування червоного кореня (копеечника)
Протипоказаннями до Застосування даної рослини вважаються вагітність і лактація, а також підвищена нервова збудливість, інфаркт міокарда і стійка гіпертонія.