Чага (березовий гриб). Опис
Склад чаги
Чага (березовий гриб). Лікувальні властивості
Способи застосування чаги (березового гриба)
Протипоказання до застосування чаги
Чага (березовий гриб). Опис
Чага, або березовий гриб - багаторічний паразитує гриб сімейства трутовікових. В основному зустрічається на стовбурах дорослих беріз, рідше - на вільсі, горобині, осиці. У лікувальних цілях використовується тільки чага, зібрана з беріз, від чого вона і називається березовим грибом.
Чага (березовий гриб) розмножується спорами, проростають на уражених ділянках кори. Помічено, що старі дерева більш схильні до зараження грибами, оскільки з плином часу у дерева знижується здатність утворювати ранові ядро, яке унеможливлює проникнення спор всередину деревини.
В середньому, розміри березових наростів змінюються від 16 до 40 см в діаметрі і мають шорстку, як кора, поверхня. Березова чага може досягати ваги до 3-5 кг. Кожен наріст приймає унікальну форму. У період зростання, гриб харчується речовинами і сполуками, знайденими в березі. Виходить, що він служить хімічним заводом речовин, важливих для нашого здоров'я.
Склад чаги
Чага (березовий гриб) має унікальний хімічний Склад, який і зумовлює наявність терапевтичних властивостей. Березовий гриб чага містить біологічно активні речовини, серед яких найбільш важливими є
- флавоноїди (органічні речовини, які мають сечогінну, спазмолітичну, жовчогінну, протизапальну дію),
- алкалоїди (надають виборче вплив на міокард),
- органічні кислоти (надають нормалізують дію на кислотно-лужний стан в організмі),
- дубильні речовини (володіють захисною властивістю, а також зупиняють кров і протизапальну),
- фітонциди (знищують шкідливих мікроорганізмів), також в чаге міститься меланін (стимулює процеси обміну в організмі).
Крім цих речовин чага (березовий гриб) багата такими мінералами мікроелементами: магній, калій, залізо, марганець, кобальт, мідь, цинк, нікель, алюміній, срібло і інші.
Чага (березовий гриб). Лікувальні властивості
Корисні властивості, якими володіє березовий гриб чага:
- протимікробну;
- кровоспинний;
- протизапальну;
- спазмолітичну;
- сечогінний;
- ранозагоювальну;
- знеболююче.
Березовий гриб чага надає комплексну оздоровчу дію на людський організм. Препарати з губки мають загальнозміцнюючу і тонізуючу дію.
Березовий гриб чага сприяє:
- підвищенню імунітету;
- зниження вмісту цукру в крові;
- поліпшенню обміну речовин в мозковій тканині;
- нормалізації серцевого ритму;
- стабілізації артеріального тиску;
- регулювання роботи шлунково-кишкового тракту при різних захворюваннях і розладах травлення.
Застосування чаги дозволяє нормалізувати кишкову мікрофлору, налагодити роботу органів шлунково-кишкового тракту, призводить до рубцювання виразки дванадцятипалої кишки і виразки шлунка. Тому, чага у вигляді відвару застосовується
для лікування захворювань шлунка і кишечника, ефективне використання губки при боротьбі з поліпами і гастритами шлунка.
Березовий гриб чага рекомендується
як загальнозміцнюючий засіб, після перенесених операцій та важких хвороб. Відвар губки виводить з організму не тільки шкідливі речовини, шлаки, але також і радіоактивні сполуки (важкі метали, радіонукліди). Такий вплив корисних властивостей губки відновлює ендокринну систему, і прискорюється регенерація клітин, що призводить до природного омолодженню всього організму.

Застосування корисних властивостей губки
допомагає зняти стресові і депресивні стани, нормалізує сон і повністю позбавляє від безсоння. Прибирає сприйнятливість до зовнішніх подразників і зміцнює нервову систему людини.
Застосування чаги дозволяє поступово нормалізувати баланс в організмі, при порушенні обміну речовин.
Особливо корисний гриб чага для лікування ожиріння.
Однак в першу чергу чага (березовий гриб) знаменита як протираковий засіб. Її здатність стримувати зростання деяких видів ракових пухлин була відома вже кілька століть назад. Цей гриб має унікальну здатність підсилювати активність препаратів, що застосовуються при онкологічних хворобах. Чага підвищує опірність організму і відновлює його захисні функції, допомагаючи в боротьбі зі злоякісними новоутвореннями. Ослаблені функціональні властивості організму значно підвищуються, що дозволяє нормалізувати життєдіяльність органів і тканин. Цілюща дія чаги може продовжувати життя онкологічних хворих до декількох років.
Чага (березовий гриб). Способи застосування

Приймають березовий гриб у вигляді настоїв, відварів, спиртових настоянок.
Чай з чаги
Найпоширеніший вид лікарської форми - це чай з чаги. Беруть в пропорції 1 до 5-и подрібненої чаги і окріп, наполягають в термосі дві години і п'ють по 1/2 склянки за 30 хвилин перед їжею.
Настій чаги
Для розм'якшення висушений березовий гриб чага заливають холодною, кип'яченою водою, дають простояти близько 4-х годин, після чого натирають на терці або пропускають через м'ясорубку. Далі необхідно в пропорціях 1 до 5 додати кип'ячену поду до 50 градусів, настояти 48 годин, потім віджати і додати воду, в якій замачивался гриб. Максимальний термін зберігання даного настою 4 дня. Приймати 3-4 рази на добу за 30 хвилин до їди по 1 / 2-1 склянці.
Курс лікування може становити один місяць, потім перерва на два тижні.
Екстракт березового гриба
Дві чайні ложки чаги заливають половиною склянки гарячої води і дають настоятися одну добу, потім проціджують. Готовий концентрований настій приймають перед вживанням їжі за десять-п'ятнадцять хвилин по одній столовій ложці при порушенні кровообігу. лікування екстрактом чаги (березового гриба) необхідно проводити курсами по два місяці з перервою на десять днів.
Настоянка з чаги
1/2 склянки сухого подрібненого гриба залити літром горілки, настояти 2 тижні в темному місці. Приймати по 1 десертній ложці 3 рази на день перед їжею при онкологічних захворюваннях, захворюваннях суглобів і хребта (всередину і зовнішньо).
Протиракова масляна емульсія з чаги
40 мілілітрів нерафінованої соняшникової олії змішують з тридцятьма мілілітрах спиртової настоянки губки, все добре перемішують, можна в пляшці, і випивають залпом. Може полегшити стан при різних пухлинах. Курс лікування становить десять днів, потім перерва на п'ять днів і знову повторюють курс.
Масло чаги

Одну чайну ложку настою чаги змішують з двома столовими ложками оливкової олії і дають настоятися одну добу в темному місці. Готове масло використовують для лікування гаймориту (змащувати пазухи носа), м'язових і суглобових болів, шкірні захворювання (виразки, екземи), при зірочках на шкірі і капілярної сітці.
Чага (березовий гриб) при пародонтозі і шкірних захворюваннях
Змішують по одній чайній ложці ромашки і подрібненої чаги і заварюють їх в двох склянках окропу, дають настоятися дві години і проціджують. Використовують у вигляді полоскань і примочок. При захворюваннях дихальних шляхів цим настоєм роблять інгаляції.
Протипоказання до застосування чаги
Слід знати, що під час вживання гриба чаги необхідно відмовитися від куріння і прийому алкоголю, виключити з раціону гостре, солоне і копчене, дотримуватися рослинно молочної дієти. Не можна приймати антибіотики і робити ін'єкції глюкози.
Протипоказаннями до застосування березового гриба є хронічний коліт, вагітність і грудне вигодовування.