Родіола рожева (золотий корінь, рожевий корінь) - багаторічна трав'яниста рослина сімейства Товстолисті. Корінь товстий, блискучий, перламутровий, саме його золотий колір став причиною того, що ця рослина з величезним переліком корисних медичних властивостей стали назвати золотий корінь.
У коріння рослини міститься ефірна олія, дубильні речовини, більше 20 цінних мікроелементів (залізо, фосфор, магній, марганець, сурма, ін.), Аскорбінова і нікотинова кислоти.
Золотий корінь є найбільш сильним адаптогеном, стимулятором центральної нервової системи. В цьому відношенні він перевершує женьшень, елеутерокок, аралію, лимонник, левзею. Як все рослинні стимулятори, вони малотоксичні, володіють великою широтою терапевтичного Застосування, і відсутністю негативних наслідків, зокрема звикання до них.
Алтайці застосовують золотий корінь головним чином для того, "щоб взагалі бути здоровим". У народній медицині Алтаю золотий корінь у вигляді чаю п'ють для зняття втоми і перевтоми, для підвищення працездатності і витривалості. Крім цього вона лікує серцево-судинні, шкірні та шлунково-кишкові захворювання, подагру, цукровий діабет, анемію, імпотенцію.
Застосування родіоли рожевої (золотого кореня)

Родіола лікує безліч хвороб і недуг, і цього вона зобов'язана містяться в ній корисних речовин.
- Її застосовують при діареї, болю в голові, цинзі, менорагії, подагрі, скрофулезе і цукровому діабеті.
- Зовнішньо родіола застосовується для лікування кон'юнктивіту, наривів, висипу на шкірі. Нею можна змащувати ясна при Піоро. Сік родіоли очищає рани.
- Препарати з родіоли допомагають при імпотенції, гінекологічних захворюваннях і недокрів'ї.
- Родіолу застосовують в якості відмінного тонізуючий і заспокійливий засіб.
- Родіола застосовується при поганому апетиті, порушення процесів обміну і при запаленнях різного роду. А також препарати з родіоли застосовують як жарознижуючий або протиалергенні засіб.
- Родіолою лікують гострі та хронічні радіаційні ураження, перегрівання або переохолодження.
- Родіола швидко заліковує рани, покращує зір і підвищує гостроту слуху.
- Настоянка родіоли застосовується як стимулюючий засіб для центральної нервової системи.
- Родіола надає хорошу дію при туберкульозі легенів, шкірних захворюваннях і переломах кісток. А також родіола має загальнозміцнювальну дію.
- Її застосовують не тільки всередину організму, але і зовнішньо. У коренях містяться такі незамінні речовини, які дозволяють швидко зупинити кровотечу.
- Родіола рожева здатна підвищувати артеріальний тиск і помітно покращувати роботу серця, стимулює розумову діяльність і сприяє виділенню жовчі.
- Родіола рожева має заспокійливу і тонізуючий ефект. Вона нерідко призначається при порушенні процесів обміну, при поганому апетиті і при різних запаленнях.
- Родіола рожева здатна істотно поліпшити зір і підвищити гостроту слуху. Ця рослина надає лікувальну дію при шкірних захворюваннях, при туберкульозі легень, а також при переломах кісток.
- Крім цього, родіола рожева надає чудову загальнозміцнюючу дію.
Способи застосування родіоли рожевої, інструкція
Чай з родіоли рожевої знімає втому і перевтома, підвищує працездатність і витривалість.
Корінь родіоли додають в солодощі і лікують ослаблених дітей. Цукерки, пастила, варення корисні в тривалих поїздках і походах, а також в зимовий час.
Настоянка родіоли. Для її приготування потрібно взяти 50 грам кореня рослини і подрібнити його в порошок, залити його 2 склянками горілки. Залишивши настоюватися на 14 днів у темному місці, періодично струшують. Процідивши готову настойку, її приймають по 20-30 крапель тричі на день за півгодини до їди. Цю настоянку приймають і люди, у яких є схильність до гіпертонії, правда спочатку настоянку потрібно приймати не більше 5 крапель тричі на день (але з часом доводять прийом настоянки до 10 крапель).
Збір для підвищення імунітету. Візьміть 20 грам коренів родіоли, стільки ж коренів заманихи і плодів шипшини. Сюди ж додайте 15 грам плодів глоду і кропиви стільки ж. До цієї суміші залишилося додати тільки 10 грам трави звіробою. Тепер беремо 1 столову ложку збору і заливаємо склянкою окропу. Поставимо на вогонь на 10 хвилин і знімаємо з вогню. Ми залишаємо на 4 години настоюватися і проціджуємо. Сировина з настоянки потрібно віджати і викинути, а в отриману настойку необхідно долити окропу близько 200 мл. Приймають готовий збір по 70 мл тричі на день.
Настій родіоли при застуді, серцевої слабкості. Беремо 10 грам коренів рослини, подрібнюємо їх і заливаємо склянкою окропу. Ми залишаємо на 4 години настоятися і проціджують. Приймають готовий настій по півсклянки тричі на день. Даний настій застосовують при нервових захворюваннях і хворобах шлунково-кишкового тракту.
Протипоказання
Щодня пити ні настоянку, ні чай не рекомендується. Не забувайте про те, що сили організму не безмежні і постійно стимулювати їх не можна. Стимулюючі препарати краще приймати в тих випадках, коли необхідно підтримати тонус організму, але вже через п'ять днів постійного Застосування вони можуть почати давати протилежний ефект, тому кожні п'ять днів потрібно робити перерву на тиждень.
Також препарати кореня родіоли не варто застосовувати, якщо у вас підвищений тиск або температура, а також в тих випадках, коли ви відчуваєте сильне емоційне збудження: емоції тільки посиляться, і препарат не піде вам на користь. Тут потрібно згадати, що емоції віднімають багато сил. Тому, коли ви відчуєте себе «вичавленим як лимон» від переживань, приляжте і поспіть годинку-другу, а коли прокинетеся - прийміть кілька крапель настоянки або підкріпіться свіжозавареним чаєм із золотим коренем. Щоб уникнути розлади сну, преперати родіоли рожевої не слід приймати пізніше, ніж за 4-5 годин до сну.