0
0

Прополіс (бджолиний клей), 10г

Відгуки:
(0)
  • Виробник: Медок
  • Бонусні бали: 4
  • Наявність: В наявності
76.00 грн.

Опис

Прополіс бджолярі називають «бджолиним клеєм». Це смолиста речовина, яким бджоли заклеюють щілини у вулику, знезаражують гніздо, зміцнюють стільникові комірки. Виготовляють його бджоли з смолистих виділень деяких рослин (тополі, берези, сосни, осики і ін.), Переробляючи їх і додаючи свої ферменти. На смак прополіс гіркуватий, має приємний смолистий запах, а колір його залежить від того, з яких рослин бджоли зібрали смолу. Він може бути коричневим, майже чорним, а може бути і жовтим, зеленим і навіть червоним.

Незважаючи на те, що про цілющі властивості прополісу відомо вже давно, його Склад ще повністю не вивчений. Прополіс містить чотири групи сполук: ефірні масла, бальзами, смоли і віск.

Смоли прополісу містять в основному органічні кислоти, що зумовлює його антиоксидантні властивості. Ефірні масла (8-10%) визначають аромат і частково смак прополісу. Містяться в прополісі також мінерали, вітаміни і флавоноїди. Близько 30% Складу прополісу - це віск. Він визначає його консистенцію. Кількість воску залежить від того, з якої частини вулика зібрали прополіс. Найменше його в прополісі, зібраному з холстиков і прополісосборніков.

Іноді при виготовленні препаратів з прополісом виникає необхідність його нагрівати. Як і інші продукти бджільництва, прополіс частково втрачає властивості при нагріванні до високої температури. Зокрема, змінюється його запах і смак, так як випаровуються ефірні масла. Знижуються і антимікробні властивості прополісу. Тому нагрівати прополіс до температури вище 80 градусів не бажано.

Корисні властивості

Найчастіше прополіс застосовують для виготовлення мазей, бальзамів, водних і спиртових настоянок, а також меду з прополісом. Преперати з прополісом використовуються для підвищення імунітету, лікування вірусних захворювань, захворювань шлунково-кишкового тракту, при ранах, опіках, обмороженнях, грибкових захворюваннях, псоріазі, укусах комах. Водний розчин прополісу застосовують для лікування інсультів і інфарктів, гаймориту, нежиті, простудних захворювань.

У чистому вигляді прополіс здавна застосовується в народній медицині для загоєння ран, лікування мозолів, натоптишів, грибка нігтів.

Прополіс можна застосовувати в чистому вигляді, але його смак досить неприємний. До того ж, він має анестезуючу дію і «заморожує» мову і слизову оболонку рота. Ковтати прополіс не рекомендується. Жують чистий прополіс в основному при болю в горлі, кашлю, зубного болю, інфекції в порожнині рота. Не можна приймати більше 1-2 м прополісу в день. Разова доза повинна бути не більше сірникової головки, інакше можливий опік слизової. Жувати прополіс можна не більше 20 хвилин.

Способи застосування

  • Спиртовий розчин,
  • водний розчин,
  • масляний розчин,
  • цілісний прополіс всередину (жувати в невеликих кількостях),
  • зовнішньо у вигляді пластин і холстиков,
  • на зуби у вигляді аплікацій.

Протипоказання

  • Не можна приймати прополіс і препарати на його основі вагітним жінкам і дітям до 3-х років.
  • Прополіс - засіб симптоматичного Застосування. Його не можна застосовувати постійно більше місяця. При тривалому вживанні він пригнічує імунну систему організму.
  • Протипоказаннями до прийому прополісу і препаратів на його основі є алергія на продукти бджільництва, екзема, кропив'янка, бронхіальна астма.
  • З обережністю потрібно використовувати прополіс при цукровому діабеті.

Відгуки покупців про товар

Немає відгуків

Питання (0)
Відгуки (0)
Register to leave a review about the product and earn reward points!

Відгуків про цей товар ще не було.