Корінь перстачу білого (пятипал). Опис
Перстач білий (пятипал) - це трав'яниста, багаторічна рослина висотою від 8 до 25 см. Відноситься до сімейства розоцвітих. Корінь перстачу білого - утолщенное кореневище, чорно-бурого кольору. Рослина покрита шовковистим, притиснутими волосками. Листя у кореня - пальчаті, знизу шовковисті, з 5 темно-зелених листочків, прилистки - ланцетоподібні. Не випадково лапчатку назвали білого, вона рясно цвіте білими квіточками створюючи біле покривало помітне здалеку. Корінь перстачу зростаючої в природі стелиться, може досягати 70 - 100 сантиметрів в довжину.
Унікальна цінність рослини полягає в тому, що не дивлячись на свою крихкість, воно містить в собі майже всю таблицю Менделєєва по мікро і макроелементів. Тому при використанні перстачу в першу чергу нормалізується мінеральний і сольовий обмін в організмі, потім вирівнюється гормональний баланс, в слідстві чого приходять в норму обмінні процеси всього організму.
Перстач білий (пятипал) насичена крохмалем і глікозидами, дубильними речовинами і амінокислотами, флавоноїдами та фенілкарбоновимі кислотами, здатними покращувати стан практично всіх систем організму.
Застосування перстачу білого (П'ятипал)

Лабораторні дослідження показали, що перстач білий (пятипал) містить безліч основних мікроелементів, а саме цинк, залізо, селен, алюміній, кремній, марганець і інші. Причому концентрація цих речовин у багато разів перевищує вміст мікроелементів в інших широко використовуваних лікарських травах.
Особливо важливо для щитовидної залози, що до складу перстачу входять йод і йодиста кислота.
Застосування перстачу можливо і при підвищеній, і при зниженій функції щитовидки. Препарати на основі даної рослини благотворно впливають на щитовидну залозу, регулюють її функції, сприяють розсмоктуванню вузлів і ліквідації дифузних змін.
Корінь перстачу білого (пятипал)
- Лікує інсульт, інфаркт, атеросклероз, гіпертонію, виразку шлунка.
- Застосовується при захворюваннях щитовидної залози (як підвищеної, так і зниженої функції), при ентероколіті, ревматизмі.
- Покращує роботу серця, Склад крові, допомагає при анемії, при захворюваннях печінки, опущенні матки.
- Доведено, що перстач білий виводить радіацію, зменшує рівень холестерину, розсмоктує кісту, міоми, нормалізує місячний цикл.
- Зникають явища тиреотоксикозу (задишка, тахікардія, пітливість і ін.), Зміцнюється імунна система.
Способи застосування кореня перстачу білого (П'ятипал)
Настоянка кореня перстачу білого

100г сухого кореня перстачу (П'ятипал) залити 1 л горілки, настояти 21 день в темряві, процідити. Пити по 30капель 3 рази в день за 20 хвилин до їди. Пити місяць, потім 7 днів відпочинок - це 1 курс. При хронічних захворюваннях лапчатку п'ють до 3-6 місяців у вигляді відвару або настойки.
Настоянка застосовується для лікування всіх вище перерахованих захворювань.
Настій перстачу білого
Одну з половиною столову ложку сухих подрібнених кореневищ перстачу білого взятих порівну на склянку (200 мл) окропу. Наполягають в термосі 8 годин, проціджують. За 30 хвилин до їжі беруть від однієї до трьох столових ложок на прийом 2-3 р. в день при лікуванні щитовидної залози. Дозування підбирається лікарем індивідуально.
Особлива увага приділяється вибору лікувальної дози при лікуванні захворювань щитовидної залози (дозування індивідуальна, підбирається лікарем, залежить від стадії хвороби і від стану серця пацієнта). Дітям дозу зменшують в 2 рази. При необхідності, лікування хронічних захворювань (в тому числі захворювань щитовидної залози) проводять курсами - 3-4 тижні - прийом, 2 місяці - перерва.
Препарати перстачу білого є нетоксичними.
Протипоказання
Явним протипоказанням до споживання препаратів на основі білого перстачу (П'ятипал) є діагноз «виражена гіпотонія».
Під час терапії цією рослиною варто тримати під контролем діяльність серця. Особливо важливо це робити при систематичних загостреннях тахікардії та в клімактеричний період. В останньому випадку необхідно знизити дозування ліків до мінімальної.