0.00 грн.
Зробити замовленняПажитник (фенугрек, шамбала) мелений, 100г
- Бонусні бали: 2
- Наявність: В наявності
Печена картопля з пряною пастою
Овочеве блюдо "Бал овочів"
ЗАСТОСУВАННЯ В НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ
Фенугрек, - він же пажитник, шамбала, хельба, грецьке сіно, грецький козячий трилисник, фенігрекова трава, треуголка, грецька сочевіца, верблюжа трава ... Безліч назв свідчить про його широке Застосування в кухні різних країн і для різних цілей. Однорічна трав'яниста рослина з сімейства бобових з дрібними жовтими квітками зі своєрідним, приємним ароматом, пізніше таким стає стручками трикутної форми. У кулінарії і медицині використовується насіння - коричнево-жовтого кольору, ромбоподібної форми, 4-5 мм завдовжки. Смак їх - гіркувато-солодкий, горіховий, значно посилюється після легкого обсмажування, тоді насіння набувають аромат паленого цукру.
Застосування в кулінарії
Насіння шамбали містять дуже багато поживних компонентів, серед яких основними є білки, калій, крохмаль, цукор, ефірне масло, вітаміни А, С і В та ензими. Мелені насіння пажитника мають специфічний аромат, що віддалено нагадує суміш аромату горіха і бобових, і гіркуватий присмак. Щоб позбутися від гіркоти, насіння потрібно замочувати на кілька годин у воді або обсмажувати. Його слід обсмажити на сухій сковороді без масла. Але не до червоності, інакше пересмажений фенугрек буде дуже гірким.Основне Застосування пажитника в кулінарії - це як загусник. Особливо популярний він в цій ролі на Сході, в Індії, де його додають в соуси, супи, підливи, страви з бобових, що робить їх гущавині і до того ж ці індійські спеції надають їм особливий горіховий аромат. Кладуть його в Індії також в сурогатну каву.
Пряність дуже широко поширена в Вірменії під назвою "Чаман" і місцеві жителі додають її обсмажені насіння в овочеві салати і рагу замість подрібненого фундука. Молодими пагонами шамбали заправляють м'ясні та овочеві страви, також їх застосовують при сироварінні. Ця приправа вважається основною для приготування бастурми. Фенугрек також додають в тісто для надання аромату хліба.
Мелені насіння входять в приправи каррі, чатні, хмелі-сунелі, в аджику, в Масалов, в вірменську приправу-обмазку для бастурми Чаман, цілі насіння - в бенгальську приправу panch phoron (п'ять спецій).
Ароматизують пажитника сири, тісто для випічки хліба, в США - ром і кленовий напій. У Греції і Єгипті з пророслого насіння готують салат.
Багато застосувань в якості спеції і у молодої зелені пажитника. Її додають в салати, супи, соуси, другі страви, їдять саму по собі, як шпинат. Висушена і перемелена зелена верхівка пажитника, вона ж приправа уцхо-сунелі, прекрасно доповнює м'ясні і рибні страви, супи, підливи, страви з картоплі і грибів.
Печена картопля з пряною пастою
- 8-10 картоплин спекти в духовці.
- 200 г сметани змішати з сіллю, чорним перцем, 2 ч.л. меленої шамбали, 2 ст.л. посіченої зелені петрушки і кропу.
- Розтерти цю масу до утворення однорідної пасти. Подавати до гарячого картоплі.
Овочеве блюдо "Бал овочів"
- Картопля - 800 г
- Перець солодкий - 4 шт
- Баклажан - 4 шт
- Гриби - 400 г
- Сир твердий - 200 г
- Цибуля ріпчаста (середній) - 3 шт
- Часник (головка) - 1/2 шт
- паприка
- каррі
- коріандр
- Куркума
- базилік
- перець
- пажитник
- імбир
- горіх мускатний
Обсмажуємо цибулю. Викладаємо поверх картоплі.
Порціями смажимо перець і викладаємо зверху картоплі і цибулі.
Баклажани (раніше зварені) порізати і посипати зверху. Видавити часник.
Обсмажуємо гриби і викладаємо зверху.
Присипаємо тертим на крупній тертці сиром. Відправляємо в розігріту до 200 градусів духовку на 30 хвилин.
Завітайте на бал!
Застосування в народній медицині
Лікувальну властивість фенугрека відомі з давніх-давен. Пажитник високо цінував Гіппократ. У Стародавньому Єгипті пажитник застосовували для полегшення пологів і посилення лактації. В Європі його використовують при болісних менструаціях. Туристи заварюють чай з пажитника як засіб проти шлункових спазмів, викликаних незвичною їжею. У Китаї цю рослину використовують для заспокоєння болів в животі. Як показали недавні дослідження, пажитник може знижувати рівень цукру в крові.Настій з насіння обволікає стінки внутрішніх органів захисної слизом, що дуже корисно при хворобах шлунка і дванадцятипалої кишки. Паста з меленого насіння очищає шкіру при бородавках, виразках і труднозаживающих ранах. Ці прянощі живить плазму, кров, кістковий мозок і нервові клітини. Пажитник є одним з кращих домашніх засобів при простудних і легеневих захворюваннях. Рекомендується 2 ч.л. насіння поварити в 200 г води 10-15 хв. На повільному вогні. Приймати 3-4 рази на день з медом. При сухому кашлі дуже допомагає молочний відвар.
Фенугрек в східній медицині застосовувалася для лікування безпліддя у жінок і імпотенції у чоловіків. При імпотенції як загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб 1 ст.л. подрібненого насіння приймають щодня в чашці гарячого молока. Також корисні пророслі зерна шамбали.
Настій з насіння знімає напади гастриту. Якщо пити такий настій постійно, можна позбутися від набряків і «мішків» під очима.
Його застосовують проти спазмів в кишечнику або шлунку, для заспокоєння болів. Але будьте обережні, при вагітності можуть посилитися скорочення мускулатури матки, що вельми небезпечно.
Для жінок пажитник є чудовим природним лікарем
Пажитник або фенугрек регулює кількість жіночих гормонів - поповнює нестачу естрогенів і знижує рівень тестостерону. Пажитник - це дійсно ефективний засіб для лікування жіночих ендокринних захворювань. Зерна цієї рослини містить діосгенін, який є аналогом естрогену. Лікарські препарати з пажитника (Хельба) мають протизапальну дію, стимулюють скорочення мускулатури матки, нормалізують рівень цукру в крові, сприяють стимуляції статевої діяльності і ефективні при хворобливих місячних і в період настання менопаузи.
Увага: Щоб надати красиві жіночні форми тіла рекомендується їсти підсмажені насіння пажитника.
Пажитник - є прекрасним засобом для поліпшення лактації у годуючих мам.
Перевірений рецепт вживання пажитника для підвищення лактації: 2 чайні ложки пажітініка на 1 склянку окропу, настояти і пити протягом дня за 4 прийоми.
Про пажитник
Катерина
02.01.2023
Текст
Неперевершений запах, дуже якісна спеція,буду обов‘язково брати ще
Пажитник молотий
Віра Сергіївна
Кремінна
07.11.2021
Текст
гарно змелений, ароматний. пасує до багатьох страв.
О пажитнике
Любовь Григорьевна
Украинка
12.05.2021
Текст
Купила отличного качества Пажитник и настаиваю его в оливковом масле. Полученное масло буду использовать для волос и лица. Масло пажитника уникальное средство для кожи и волос!
очень люблю єту приправку
татьяна
ивано-франковск
16.02.2020
Текст
беру не первый раз, качество хорошее
Светлана Валерьевна
Первомайск
16.10.2019
Текст
Брала уже два раза и буду брать еще. Обожаю эту приправу в овощных салатах, запах, вкус отменный. Магазином очень довольна.
Оксана
с.Квитки Корсунь-Шевченковский р-н
06.05.2019
Текст
Взяла пажитник первый раз. Пользуюсь с удовольствием. Добавляю в салаты и в кашу. Очень нравится.
Елена Юрьевна
Киев
20.03.2019
Текст
Очень довольна обслуживанием магазина! Рекомендую всем. Цена, оперативность,все отлично!
СПЕЦИИ
Юлия Юрьевна
Тростянец, Сумской области
30.01.2019
Текст
Эту специю добавляю во все блюда, очень нравится. Спасибо магазину за оперативное обслуживание!
татьяна
ивано-франковск
26.01.2019
Текст
дуже подобається ця спеція - якась вона лагідна, на мій смак
Валерия
Киев
16.11.2018
Текст
Мелкий помол, очень ароматный! Качеством более чем довольна. Теперь я ваш постоянный клиент, буду рекомендовать знакомым.
пажитник
Константин Алексеевич
Горишни Плавни
04.10.2018
Текст
Цена, качество, доставка, все супер. Рекомендую магазин.
татьяна
ивано-франковск
22.08.2018
Текст
качество хорошее, беру уже второй раз, закончится - обязательно еще возьму в вашеи магазине.
Наталия
Старобельск
23.03.2018
Текст
Прекрасний аромат!
Инна Трофимовна
Киев
23.02.2017
Текст
Когда-то покупала шамбалу на Кавказе - помол был более мелкий, как порошок.
А вообще, как писали ниже, она хороша для овощных салатов, как усилитель вкуса.
инна александровна
херсон
06.02.2017
Текст
все ок
пажитник
Татьяна
Новониколаевка
17.01.2017
Текст
Качественный помол. Прекрасный аромат. Брат порекомендовал для зеленой аджики, как приправу. А мы с сестрой подсыпаем в еду. Очень хорош для похудения, для сердца, от отеков. Достаточно мочегонный, убирает вздутие. Огромное спасибо. Обожаю все приправы, пряности и специи. А у вас богатое разнообразие.
Галина
17.08.2015
Текст
Очень вкусно добавлять и на кончике ножа в любой салат из свежих овощей. Вливаясь в общий вкус -- улучшает его здорово.
Ирина
01.12.2014
Текст
интерестно, я ожидала другой цвет, просто сами семена идут более темные.
Теперь могу пить со своим любимым молоком на ночь, а то семена было неудобно
Register to leave a review about the product and earn reward points!
А вообще, как писали ниже, она хороша для овощных салатов, как усилитель вкуса.
Теперь могу пить со своим любимым молоком на ночь, а то семена было неудобно