Олія чорного кмину. Опис
ОЛІЯ ЧОРНОГО КМИНУ холодного віджиму.
Олія чорного кмину отримано методом холодного віджиму і являє собою набір життєво важливих елементів для збереження здоров'я організму.
Вона
є високоефективним засобом для підняття імунітету.
Чорний кмин (Nigella Sativa) - цілюща рослина, що відноситься до сімейства Лютикова (Ranunculaceae). Насіння набувають чорний колір при дозріванні, характеризуються пірамідальної формою, специфічним пекучим смаком і пряним карвоновим ароматом. Незважаючи на широту ареалу розповсюдження, в основному культивується на Аравійському півострові, Середземноморському та Південно-Азіатському регіонах і на півночі Африки, що обумовлено як кліматичним фактором, так і історичними традиціями.
Незрівнянні лікувальні властивості чорного кмину обумовлені більш 100 компонентами його Складу, велика частина яких представляє собою каталізатори метаболічних процесів в організмі людини:
- жирні кислоти обох різновидів (поліненасичена кислота Омега-6, мононенасичених кислота Омега-9, пальмітинова, стеаринова, арахінова, миристиновая, ліноленова Омега-3, пальмітолеіновая);
- 15 амінокислот (слід зазначити наявність арігіна);
- каротиноїди;
- вітаміннная група В (В1, В2, В3, В6, В9) укупі з вітамінами С, D, Е;
- широка лінійка макро- і мікроелементів;
- фітостерольная група;
- флавоноїдні фракції;
- дубильні речовини ароматичного ряду;
- моно - і полісахариди;
- алкалоїдний група;
- біоактивні ензими;
- стероїдні та тритерпенові сапоніни;
- ефірні фракції.
Унікальність чорного кмину обумовлена змістом речовини
нігелон (nigellone), більш ніде в природі не зустрічається і є карбонільним полімером тімохінона з молекулярною формулою C18-H22-O4.
Чорний кмин (нигелла, каллінджі, чорнушка) відомий як народний засіб позбавлення від недуг вже більш ніж 2000 років. Хоча чорний кмин використовувався протягом століть, тільки в останні 40 років ми відкриваємо його справжній потенціал.
Олія чорного кмину являє собою набір життєво важливих елементів для збереження здоров'я організму. Чорний кмин - природний імуномодулятор, що збільшує активність імунної системи, за рахунок підвищення виробництва кісткового мозку, природного інтерферону і імунних клітин. У 1996 році США схвалило використання ліків, що включають екстракт чорного кмину для підтримки імунної системи. Вживання чорного кмину показали збільшення в крові еритроцитів і клітин-кілерів на 72% всього за чотири тижні. Дослідження, проведені в 1987 році в IIMER в Панама-Сіті, Флорида показали збільшення зростання Т-клітин і клітинних співвідношень функціональної активності на 72%, після чотирьох тижнів вживання 1 грама чорного кмину два рази в день.
Регулярне вживання олії чорного кмину дозволяє зміцнити імунітет, допомогти природному цілющому процесу організму, нормалізувати кров'яний тиск, знизити ймовірність утворення пухлин, поліпшити пам'ять, нормалізувати вмісту цукру в крові.
Рекомендується ввести в раціон дорослої людини одну чайну ложку олії чорного кмину або його насіння. Така добавка допоможе поліпшити обмін речовин в організмі, підвищить імунітет і послужить профілактикою від багатьох захворювань. Особливо рекомендується приймати це олія в осінньо-зимовий період, як профілактику від щорічних вірусних захворювань.
Олія чорного кмину. Корисні властивості
Олія чорного кмину, що є неперевершеним природним імуномодулятором і иммуностимулятором, ефективно відновлює ослаблений імунітет, забезпечуючи загальне зміцнення і нормальне функціонування організму в слідстві нейрогуморальної регуляції.
Унікальні лікувальні властивості чорного кмину обумовлює більш ніде в природі не зустрічається мікронутрієнтів нігелон (nigellone), що є незрівнянним інгібітором онкологічного процесу, який стимулює апоптоз ракових і запобігає малигнизацию здорових клітин організму (результат наукових пошуків Національного інституту раку США / Kimmel Cancer Center in Jefferson, NCI) .
Індійські вчені в результаті досліджень, проведених в 1992 році, довели здатність олії чорного кмину успішно боротися з хвороботворними бактеріями, в тому числі і з холерними. При цьому, на відміну від отриманих штучним шляхом «антибіотиків», олія чорного кмину в боротьбі з шкідливими для організму людини бактеріями (в тому числі і зі збудниками холери) діяло вибірково, не порушуючи баланс корисної кишкової мікрофлори і не викликаючи дисбактеріозу.
У Німеччині лікарем Петром Шляйхер в результаті експерименту, у якому взяли участь понад шести сотень людей, було вилікувано 70% різних форм алергії.
Інші численні дослідження показали, що чорний кмин стимулює роботу вилочкової залози, яка відповідає за імунітет. Звідси і такий широкий спектр хвороб, відступаючих перед оліям чорного кмину. Так що все дуже просто. Високий імунітет покращує стан організму при абсолютно будь-яких захворюваннях.
Вчені Раково-імунобіологічної Лабораторії в Південній Каліфорнії в США підтверджують, що чорний кмин стимулює вироблення кісткового мозку, що дуже важливо як для профілактики, так і для лікування онкологічних захворювань. Це було не просто згадано в якій-небудь статті, а прозвучало офіційне затвердження.
Застосування олії чорного кмину

Унікальний склад елементів олії чорного кмину, починає працювати в системах, не порушуючи природний баланс організму, тому не викликає побічних ефектів. Крім того, чорний кмин має переваги не тільки для лікування існуючих захворювань, але і допомагає організму сформувати стійкість до хвороб та інших порушень в майбутньому.
Олія насіння чорного кмину застосовується як високоефективний сечогінний, жовчогінний, м'який проносний, імуностимулюючу засіб (діє на вилочкові залози, стимулюючи її і підвищуючи захисні сили організму в цілому.)
Крім того, воно допомагає при лікування різних дерматологічних захворювань, пов'язаних з нейрогуморальними і гістаміними порушеннями.
Олія чорного кмину
- визнаний народний засіб для зменшення цукру в крові - дуже корисно при діабеті. Завдяки наявності тімохінона прийом олії сприяє зниженню рівня глюкози в крові.
- зміцнює імунну систему. Під час застосування олії, відбувається одночасна стимуляція організму в цілому. Аналізи крові людей, які вживали олію чорного кмину виявили, що зміст життєво важливих T-лімфоцитів, Т-кілерів і ін. клітин, що відповідають за посилення і зміцнення захисних сил організму, збільшувалася в кілька разів, відповідно, призводило до зцілення. Ці клітини є «військом», яке активно вистежує і вбиває заражені або ракові клітини після активації Т-хелперів і макрофагів. Ця робота, відома як «кондиціонування», підсилює ефективність цих життєво важливих клітин імунної системи проти раку і інфекційних захворювань.
- розбиває камені в нирках і сечовому міхурі,
- сприяє поповненню молока годувальниці,
- сприяє виведенню глистів,
- при розтиранні сприяє зникненню бородавок,
- виліковує нежить, кашель, задишку, жовтяницю, імпотенцію.
- ефективно при бронхітах, астмі;
- ефективний протигрибковий (Candida Albicans), антибактеріальний, противірусний засіб: усуває свербіж, регенерує запалені ділянки шкіри. У 1992 році в медичному департаменті університету в Дацці (Бангладеш), було проведено дослідження антибактеріальних властивостей олії чорного кмину, в порівнянні з п'ятьма сильними антибіотиками: ампіциліном, тетрацикліном, котрімокзазолом, гентаміцином і налідиксової кислотою. Результати безспірно приводять в захоплення - олія чорного кмину за всіма показниками виявилося ефективнішим.
- оптимізує роботу кишечника за рахунок усунення явищ дисбактеріозу. - перешкоджає ожирінню, сприяє зниженню ваги, - знижує рівень холестерину в крові; - є антидотом алкоголю; - сприяє підвищенню апетиту
Олія чорного кмину застосовується також при лікуванні:
- захворювань пов'язаних з нетравленням шлунка;
- захворювань пов'язаних з сечовидільної системою (нетримання сечі);
- виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, а так само при лікуванні артриту; захворюванні печінки;
- захворювань пов'язаних із запаленням носових шляхів;
- рекомендується застосовувати для нормалізації менструального циклу і підвищення потенції статевих органів.
Лікування олією чорного кмину
При алергіях, шкірних і хронічних: вранці і ввечері по 1 чайній ложці, плюс протирання хворого місця.
При астмі, запалення легенів: попередня доза, плюс масаж грудей і спини оліям чорного кмину і інгаляція (ст. Ложка на1літр води).
При хвороби очей: протирати оліям кмину скроні й віка перед сном. Одночасно застосовувати всередину 7 крапель з гарячим напоєм, бажано з морквяним соком.
При хвороби кровоносної системи: Змішати чайну ложку кмину зі столовою ложкою меду і часточкою товченого часнику. Приймати натщесерце протягом 5 днів.
При хвороби жовчного міхура: додати 5 крапель олії кмину в склянку заварених листя верби. Застосовувати протягом тижня.
При болях в кістках: є варену цибулю, змішаний з оліям кмину 2 рази в день. Одночасно розтирати місця наявності болів оліям кмину і оліям м'яти.
При здутті селезінки: У відвар редиски, підсолоджений медом, додати 7 крапель олії. 1 стакан натщесерце перед сном протягом тижня.
При хворобах печінки: в чашку меду додати попередню дозу кмину, 1 ложку меленої дубової кори. Приймати цю порцію натще щодня протягом місяця без перерви
При запаленні печінки: додати 5 крапель олії кмину в склянку заварених листя верби. Застосовувати протягом тижня.
При запаленні селезінки: Пити олія з відваром кропу протягом тижня (5 крапель на склянку). Можна також використовувати вербу як у випадку з запаленням печінки.
При випаданні волосся: вранці і ввечері по 1 чайній ложці, плюс масаж голови сумішшю масел чорного кмину і оливково 1: 1, 3 рази на тиждень при цьому суміш не змивати протягом 10 хвилин (після чого голову можна промити шампунем).
При геморої: розбавлена олія чорного кмину + оливкова олія 1: 1, приймати 3 столові ложки щодня в плині 10 днів. Масажувати хворе місце оліям чорного кмину щоб уникнути запорів. - при головному болю: приймати чайну ложку із протиранням хворого місця і передньої частини голови, (не використовуючи солодощі шоколад тощо)
При запамороченні і болях у вухах: необхідно капнути у вухо одну краплю олії кмину - при грипі: Настоянку кмину розмішати з оливковою олією і капати в ніс 3-4 рази в день (від грипу та кашлю).
Для підвищення кров'яного тиску: необхідно додати до всіх гарячих напоїв (чай, молоко, кава) кілька крапель олії чорного кмину.
При кашлі та носовому крововилив: 3 чайні ложки щодня протягом тижня, з протиранням хворого місця, інгаляція.
При шкірних наростах: вранці і ввечері по 1 чайній ложці, + масаж хворого місця 3 рази в день.
При підвищеній температурі: Додати 7 крапель кмину в склянку чаю, м'яти, анісу, петрушки або коріандру і пити після їжі (3 рази в день) протягом тижня. Можна також розтирати тіло оліям перед сном.
При статевої слабкості: Протирати оліям кмину підстава спини (нижню частину) і масажувати, протирати пах. Розмішати в склянці теплої води одну ложку меду, 1 ложку чорного кмину і чайну ложку ромашки і приймати в будь-який час.
При зубних болях: Полоскати рот сумішшю кмину і яблучного оцту.
Олія чорного кмину при цукровому діабеті. Дозування 1 чайна ложка 3 рази протягом дня. Приймати не менше 4 тижнів.
При лікуванні діабету чорним кмином, необхідно консультуватися з лікарем, систематично контролювати показник цукру в крові. Цей показник може знизитися до критичного низького рівня, що може привести до непередбачених наслідків.
При захворюваннях простати: Протирати оліям кмину підстава спини (нижню частину) і масажувати, протирати пах. Розмішати в підлогу склянці теплої води одну ложку меду, 1 ложку чорного кмину і чайну ложку ромашки і приймати в будь-який час.
При ревматизмі: з'їсти 5 часточок часнику натще. Через годину випити склянку Завара кориці, додавши в нього 5 крапель олії кмину. А також: 1 або 2 чайні ложки олії кожен день втирати в хворі місця, 2 рази на день протягом 3-х місяців.
При стригучий лишай, парші, екземі: необхідно в день 3 рази протирати оліям чорного кмину місця захворювання.
При екземі, випаданні волосся, ревматизмі: протерти хворе місце оліям, приймати чайну ложку олії за 25 хвилин до сніданку та вечері, запити 1/2 склянки води з розчиненим у ньому 1 столовою ложкою натурального меду.
При звуженні серцевих клапанів: Змішати чайну ложку кмину з великою ложкою меду і випити зі склянкою гарячого чаю. Бажано натщесерце і перед сном.
При ударах: попередня доза з протиранням хворого місця 3 рази.
При виразці шлунка: вранці і ввечері по 1 чайній ложці, + розчин лляних насіння (столова ложка лляного насіння + велику склянку води) кип'ятиться 2 хвилини, потім настоюється. Пити 1 стакан щодня (не рекомендується вживати солодощі і цитрусові плоди).
При сухому кашлі, бронхіальній астмі, грипі:
- вдихнути олія всередину носа і сильно видихнути через ротову порожнину;
- зробити інгаляцію з розчину 1 столової ложки олії в склянці кип'яченої води;
- приймати чайну ложку олії за 25 хвилин до сніданку та вечері, запити? склянки води з розчиненим у ньому 1 столовою ложкою натурального меду.
Олія чорного кмину. Способи застосування
Спосіб Застосування олії чорного кмину і дозування за категоріями захворювань:
Категорія перша
Нетравлення шлунка, здуття живота при недостатньому виділенні жовчі, подагра, функціональна недостатність печінки (геппатіт, цироз), мігрень, виснаження організму, підвищення імунітету, стимуляція травлення, поліпшення апетиту, жарознижувальний і потогінний ефект, діарея, протиглистовий, антибактеріальний, протигрибковий, противірусний ефекти , головні болі, вушні болі, зубні болі (запалення ясен і зубів), високий артеріальний тиск, кровоточивість (слизової оболонки носа), гемофілія, ракові пухлини, цестоди (стрічкові черв'яки), геморой, цукровий діабет, усіліненіе секреції молочних залоз, нормалізація маткових кровотеч, регуляція гормонів росту, мимовільне сечовиділення, виразка шлунка, і дванадцятипалої кишки, зниження уровеня холестерину в крові, посилення статевої функції, простатит, уретрит.
Спосіб Застосування і дозування:
Приймати вранці і ввечері за 15 хвилин до їжі по одній чайній ложці олії чорного кмину, слід запити столовою ложкою натурального меду, розведеного в полстакане води.
Категорія друга
Синусит (запалення навколоносових пазух), відхаркувальний, сухий кашель, бронхіальна астма, астматичний бронхіт, простудні захворювання, гайморит, тонзиліт (запалення верхніх дихальних шляхів).
Спосіб Застосування і дозування:
Змастити зсередини вхід в новосибірські отвори оліям, сильно вдихнути і відхаркався мокроту. Інгаляційно. 1 ст. ложку олії чорного кмину на півсклянки окропу.
Приймати вранці і ввечері за 15 хвилин до їжі по одній чайній ложці олії чорного кмину, слід запити столовою ложкою натурального меду, розведеного в полстакане води.
Категорія третя
Дерматофіт з локалізацією ураження нігтів і стоп, ревматизм і м'язово-скелетні захворювання, дерматит (екзема), облисіння і вогнищева алопеція, псоріаз (лускатий лишай), проказа, парша, вугри, хронічні та алергічні шкірні запалення.
Спосіб застосування і дозування:
Акуратно натерти оліям чорного кмину уражені ділянки тіла.
Приймати ранку і ввечері за 15 хвилин до їжі по одній чайній ложці олії чорного кмину; слід запити столовою ложкою натурального меду, розведеного в полстакане води. За 15 хвилин до їжі по одній чайній ложці олії чорного кмину, слід запити столовою ложкою натурального меду, розведеного в полстакане води.
Універсальні дозування, коректуються індивідуально:
- Від року до 3 років 1/2 ч.л. в день;
- Від 3 років до 6 років по 1 ч.л. в день;
- Від 6 років до 12 років по 2 ч.л. в день;
- Від 12 років і більше по 3 ч.л. в день.
Вживання разом з медом або соком підсилює лікувальні властивості олії чорного кмину.
Протипоказання до Застосування олії чорного кмину
Незважаючи на свої унікальні властивості, які не притаманні жодній рослині, у олії чорного кмину є свої протипоказання.
- Не слід приймати олію кмину хворим, у яких був пересаджений один з органів або вирізаний зовсім, тобто з однією ниркою або легким. Так як лікування оліям чорного кмину підвищує імунітет, що призводить до відторгнення чужорідних тіл або органів.
- Так само протипоказано застосовувати олію чорного кмину вагітним, що може призвести до викидня плоду як в ранній, так і в пізній стадії.
- Протипоказана передозування олії чорного кмину.
Олія чорного кмину в косметології
В першу чергу олія тмину рекомендується при проблемній і запаленій шкірі. Воно застосовується для лікування шкірних захворювань, усунення запалень і гнійних висипань. Ця дивовижна олія - одна з небагатьох косметичних рослинних олій, що підходить для догляду за жирною шкірою.
За допомогою олії кмину можна зупинити різноманітні запальні процеси і прискорити регенерацію клітин шкіри. Завдяки антисептичній і антибактеріальній дії це олія заспокоює і загоює роздратування. ЇЇ також використовують в лікуванні грибкових захворювань шкіри, так як вона має протигрибкову дію.
Олія чорного кмину - це ефективний засіб при вугрових висипках. Використовуючи її, можна заспокоїти алергічні реакції на шкірі. Це олія використовують при лікуванні дерматиту, псоріазу, екземи, лишаїв і бородавок.
Крім набору цілющих властивостей, олія кмину підвищує пружність, еластичність і імунітет шкіри. З її допомогою можна глибоко очистити пори, запобігти утворенню прищів і зняти набряклість обличчя.
Застосування олії чорного кмину в догляді за шкірою обличчя
Використовувати олія в чистому вигляді можна на невеликих ділянках шкіри. Так як це сильнодіючий засіб, то рекомендується його змішувати з іншими оліями. При шкірних захворюваннях, наприклад, при дерматиті, бородавках, екземі і псоріазі уражені ділянки шкіри можна змастити нерозбавленою олією. Але також буде корисно розбавити його лляним, кедровим або кунжутним оліям.
При проблемній шкірі рекомендується застосовувати олії чорного кмину внутрішньо і зовні. За півгодини до їжі слід випити чайну ложку олії, повторити процедуру слід двічі на день. Ще її можна змішати з медом, якщо смак здається дуже насиченим. Олія чорного кмину протипоказано при вагітності, в цей період слід утриматися від застосування його всередину.
Для догляду за жирною або комбінованою шкірою схильною до жирності олію чорного кмину рекомендують додавати в маски. Наприклад, змішайте столову ложку олії виноградних кісточок і чайну ложку олії кмину, змастіть цією сумішшю обличчя. І не змивайте мінімум півгодини, потім вмивайтеся прохолодною водою.
Для жирної шкіри також підходить маска з олією кмину і косметичної глиною. Цю ж маску можна наносити на жирні ділянки комбінованої шкіри. Змішайте столову ложку косметичної глини (білої або блакитної) з водою, щоб вийшла густа маса без грудочок. Додайте в глину неповну чайну ложечку чорного кмину, ще раз перемішайте і нанесіть на шкіру. Змивайте прохолодною водою через чверть години. Використовуйте цю маску двічі на тиждень і жирна шкіра помітно посвіжішає.
Щоб позбутися від прищиків рекомендується змащувати їх олією кмину точково. Або ж можна додати цю олію в інший засіб від прищів, одну-дві крапельки в порцію перед застосуванням.
Як і у випадку з багатьма іншими натуральними оліями, використання олії чорного кмину може викликати індивідуальну алергічну реакцію. Тому уважно вивчіть стан шкіри, після тижня використання олії. Якщо стан шкіри не покращився, а навпаки погіршилося, то слід відмовитися від використання цього засобу.
Олія чорного кмину для волосся
Багата необхідними для здоров'я волосся вітамінами групи B, макро- і мікроелементами олія чорного кмину запобігає розвитку себореї і пов'язаної з цим захворюванням появою лупи, перешкоджає випаданню, ламкості і посивіння волосся.
Якщо ви зіткнулися з проблемою облисіння, то олію чорного кмину потрібно приймати всередину з медом по одній чайній ложці вранці і ввечері. Разом з внутрішнім застосуванням, необхідно робити масаж голови з застосуванням олії чорного кмину, робити обгортання на 20-30 хвилин, після чого голову необхідно помити шампунем з натуральних компонентів. Такі процедури робляться як мінімум 3 рази в тиждень.
Щоб поліпшити бажаний результат, для лікувального масажу голови і догляду за волоссям, необхідно застосовувати суміш з олії чорного кмину і натуральної олії жожоба.
Олія чорного кмину для схуднення

Олія насіння чорного кмину використовується людьми і для того, щоб позбутися від зайвих кілограмів, адже в складі продукту є корисні жирні кислоти і інші речовини, які прискорюють ліпідний обмін в організмі. Завдяки цьому, навіть без зміни раціону, жирові відкладення поступово зменшуються, виводячись з організму природним шляхом, без будь-яких зусиль. Олія чорного кмину значно зменшує апетит, знижує тягу до вуглеводної їжі і нормалізує рівень цукру в крові. Ці властивості допоможуть стабільно худнути на 2 кілограми на місяць. Для досягнення цього ефекту 15-45 мілілітрів цієї олії потрібно вжити протягом дня.
Вітамін E, яким багата олія, підтягує шкіру, що зменшує утворення розтяжок і зморшок, тому навіть значне схуднення не залишить серйозних дефектів на тілі. Олія чорного кмину для схуднення - ідеальний засіб, але для того, щоб вона почала працювати в повну силу, потрібно обмежити вживання солоної і жирної їжі і забезпечити тілу фізичне навантаження.