Корінь лопуха. Опис
Лікувальні властивості лопуха
Застосування кореня лопуха
Корінь лопуха для волосся
Корінь лопуха. Протипоказання
Корінь лопуха. Опис
Корінь лопуха - справжнє джерело вітамінів і мікроелементів. До його Складу входять вітаміни А, В, Е, Р і С, а також інші корисні речовини - кальцій, магній, залізо, калій, фосфор, кремній, селен, цинк. Японці включають в свій раціон харчування корінь лопуха, оскільки він багатий полисахаридом інулін, що сприяє очищенню організму від токсинів і шлаків.
Лікувальні властивості лопуха
- Коріння лопуха мають сечогінну, жовчогінну, потогінну і помірно болезаспокійливу властивостями.
- Корінь лопуха сприяє утворенню ферментів підшлункової залози, впливає як легке проносне, поліпшує стан шкіри.
- Крім цього, він має антимікробні, антисептичні та дезінфікуючі властивості, позбавляє від сверблячки і від алергічних проявів.
- Препарати, виготовлені на основі лопуха, використовують як протизапальний, ранозагоювальний, протидіабетичний засіб. Завдяки інуліну вони покращують лейкоцитарний Склад крові, нормалізують обмін речовин, підсилюють ріст волосся, застосовуються як лікувальний і профілактичний засіб від утворення каменів і відкладення солей.
Застосування кореня лопуха (реп'яха)

У вітчизняній народній медицині корінь лопуха (реп'яха) використовується досить широко і різнобічно - наприклад, при сечокам'яній хворобі, діабеті, подагрі і ревматизмі, водянці, геморої, рахіті і золотусі, фурункульозі, хронічній екземі, запорі. Крім цього, лопух успішно застосовують при отруєнні ртутними препаратами і від укусів отруйних тварин. Відвар кореня лопуха також використовують при венеричних захворюваннях, ломота в суглобах.
У Болгарії травники застосовують корінь лопуха в якості діуретичного і поліпшує обмін речовин кошти, а також при каменях у нирках і сечовому міхурі, при гастриті і виразці шлунка. При дерматитах, що супроводжуються свербінням шкіри, корінь лопуха використовують зовнішньо у вигляді компресу.
Настій лопуха допомагає позбутися від аденоми передміхурової залози. Настій готують так: 2 столові ложки лопуха заливають однією склянкою води, залишають настоюватися на 2 години, застосовують по півсклянки 3-5 разів на день.
Якщо людина страждає
пухлинними захворюваннями, то можна застосовувати корінь лопуха у вигляді настою, відвару, порошку. Для приготування настою беруть в рівних пропорціях корінь лопуха, мед і медичний спирт. Цю суміш настоюють два тижні, вживають по 1 столовій ложці 3 рази на день.
Прекрасно себе зарекомендували настій і відвар лопуха
при лікуванні гастриту. Настій готують таким чином: одну чайну ложку коренів лопуха заливають двома склянками окропу, витримують 12 годин, вживають 4 рази на день по половині склянки. Інший відвар готують так: одну чайну ложку коренів заливають склянкою окропу, нагрівають на слабкому вогні 5-10 хвилин, вживають по 3 рази на день по одній столовій ложці.
Якщо турбують
болі в підшлунковій залозі, добре застосовувати такий відвар з коріння лопуха: столову ложку подрібнених сухих коренів заливають двома склянками води, настоюють 2 години, після чого кип'ятять 15 хвилин і вживають в теплому вигляді три рази в день після їжі протягом дня.
Для того щоб досягти
загальнозміцнюючий впливу на весь організм, можна приготувати такий відвар: одну столову ложку коренів лопуха залити однією склянкою води і вживати по одній склянці двічі на день.
Корінь лопуха для волосся
Корінь лопуха зміцнює волосся, надає їм силу, красу і шовковистість.
Рецепт: 2 ст. ложки подрібненого кореня залити склянкою крутого окропу, через 30 хвилин настій процідити і втерти в коріння волосся. Після цього надіти шапочку для душу і укутати голову рушником на 30 хвилин. Після закінчення процедури волосся ретельно промити.
Відвар кореня лопуха - ефективний засіб для зміцнення волосся при їх випаданні, для кращого їх зростання, а також при лупи, свербінні шкіри голови. Відвар втирають в шкіру голови після миття і повністю споліскують голову (волосся і шкіру голови) і, не змиваючи, дають висохнути.
Корінь лопуха. Протипоказання
Не виявлено будь-яких протипоказань до використання кореня лопуха. Вони можуть відноситься тільки до індивідуальної непереносимості компонентів, що входять до його Складу.