Конопляна олія. Опис
Конопляна олія холодного віджиму.
Конопляна олія, вичавлена з посівної коноплі, було названо ідеальним природним продуктом завдяки його збалансованої концентрації омега-жирних кислот.
Насіння конопель - одні з найбагатших і збалансованих джерел масел на планеті. Ідеальне співвідношення омега-6 і омега-3 жирних кислот - 3 до 1 - рекомендовано Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я як оптимальне до вживання. Незамінні жирні кислоти в цих оліях грають найважливішу роль в підтримці здоров'я та імунної системи. Конопляна олія містить 80% незамінних жирних кислот, що є найвищим показником серед всіх рослин.
Рослинна олія конопель витягується з спеціально відібраних насіння, які
не містять у своєму Складі психотропних речовин.
Конопляна олія, завдяки своїм смаковим і цілющими властивостями, було одне з найпопулярніших і улюблених олій в Стародавній Русі. Воно широко використовувалося в приготуванні їжі і в лікувальних цілях. За своїм Складом воно дуже нагадує лляне масло, але є і свої особливості.
Конопляна олія містить вітаміни А, B1, B2, B3, B6, C, D, і E, антиоксиданти, протеїни, каротин, фітостероли, фосфоліпіди, так само безліч корисних мінеральних речовин, включаючи кальцій, магній, сірку, калій, залізо, цинк , і фосфор. У конопляній олії високий вміст хлорофілу, яка обумовлює його зелений колір.
Масло з конопляного насіння, як і іншим рослинні масла, багате жирними кислотами. До Складу цієї олії входять такі жирні кислоти, як лінолева кислота (55%), ліноленова кислота (20%), олеїнова кислота (11%), пальмітинова кислота, стеаринова кислота, пальмітоленовая кислота.
Корисні властивості конопляної олії
Корисні властивості
- рекомендується як очищає і зміцнюючий засіб
- допомагає при порушенні обміну речовин
- ефективний засіб при сильному кашлі і туберкульозі легенів
- рекомендується при рахіті
- покращує лактацію у годуючих матерів
- народна медицина рекомендує конопляну олію з сіллю, як хороше глистогінний засіб
- має протипухлинну дію
- застосовується при опіках і наривах
- при радикуліті маслом натирають хворі суглоби, які потім утеплюють
- використовується при ударах, переломах, маститі, діатезі
- зміцнює стінки капілярів і виявляє антикуперозний дію
- оберігає шкіру від передчасного старіння
- живить волосся, додає додаткове сяйво, обсяг і полегшує укладання
Застосування конопляної олії
Застосування конопляної олії в кулінарії
- відмінна заправка для салатів
- використовується в приготуванні різної випічки
- ідеально підходить до страв з картоплі
- зробить незабутнім смак пшоняної та інших каш
Конопляна олія, так само як і льняне не рекомендують піддавати термічній обробці, слід додавати його в готові страви.
Спосіб Застосування конопляної олії в лікувально-профілактичних цілях
- 1 чайна ложка 2 рази на день після їди
- обмеження щодо Застосування - відсутні
- мінімальний профілактичний курс - 0,5 літра
Застосування конопляної олії в косметології
Конопляна олія має чудові поживними, захисними і регенерують. Воно повертає м'якість і еластичність шкірі, ефективно бореться зі зневодненням, завдяки своїй здатності утримувати вологу в шкірі.
Має високу проникаючу здатність, вбирається швидко і без жирного блиску, чудово відновлює текстуру шкіри. Також зміцнює стінки капілярів і виявляє антикуперозний дію. Ефективно захищає шкіру від передчасного старіння, завдяки своїй здатності зв'язувати вільні радикали. Також, конопляну олію надає хорошу косметичну дію на стан волосся: живить капілярний волокно, покращує структуру волосся, надає їм додаткове сяйво, гнучкість, обсяг і полегшує укладання.
рекомендується:
- для догляду за збезводненої, потьмянів, втомленою шкірою.
- Для догляду за зморшкуватою шкірою (зменшує, розгладжує зморшки), а також для профілактичного догляду за шкірою, схильної до утворення зморшок.
- Також рекомендується для догляду за сухими, ламкими, надмірно пухнастими, тьмяними, кучерявим волоссям.
МАСКА ДЛЯ ПОШКОДЖЕНИХ ВОЛОССЯ
- конопляну олію
- морквяний сік
- мед
- ефірне масло лаванди
2 столові ложки конопляної олії, 1 столова ложка соку моркви, 1 столова ложка меду, 3 краплі ефірного масла лаванди. Змішати всі компоненти і нанести маску на волосся на 1-1,5 години. Змити.
МАСАЖ
- конопляну олію
- ефірні масла (розмарину або лаванди)
Масло конопель відмінно підходить для будь-якого виду масажу, особливо показаний масаж з конопляним маслом при остеохондрозі, артриті, артрозі і ревматизмі. Для посилення ефекту можна додати ефірні масла розмарину (розігріває), лаванди (заспокоює) і будь-які інші в залежності від бажаного результату в кількості 1-3 краплі на 1 столову ложку конопляної олії.
ПОШКОДЖЕННЯ ШКІРИ
- конопляну олію
- ефірні масла
Застосовувати при саднах, ударах, ранах, порізах як основу для ефірних масел. До 15 мл олії конопель додати 5-6 крапель ефірних масел і акуратно масажними рухами нанести на проблемну ділянку шкіри або зробити компрес, просочивши пов'язку і закріпивши її.
МАСКА ДЛЯ БЛИСКУ ВОЛОССЯ
- конопляну олію
- мигдальне масло
- масло жожоба
- мед
- яблучний оцет
- крохмаль
Змішати один білок, 1 столову ложку конопляної олії, 1 столову ложку мигдалевого масла або олії жожоба, 1 столову ложку меду, 1 столову ложку яблучного оцту. Якщо Склад вийшов занадто рідким, додати пів чайної ложки крохмалю. Нанесіть маску на волосся і розчешіть їх. Через 15 хвилин, не змиваючи маску, нанесіть Склад на волосся повторно і залишити на голові години на 2-3 (можна довше). Після закінчення необхідного часу вимити голову шампунем з кондиціонером.
МАСКА ПРОТИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ
- конопляна олія
- ефірні масла (коріандру, рожевого дерева, ромашки)
До 5 столових ложок підігрітого на водяній бані конопляної олії додати по 2-3 краплі ефірних масел коріандру, рожевого дерева, ромашки. Нанести суміш на шкіру голови і волосся по всій довжині, укрити голову поліетиленовою шапочкою і укутати рушником. Через 1-2 години 2 рази вимити голову шампунем.
ДЛЯ РУК
Для пом'якшення шкіри рук, особливо сухий, найбільш часто застосовують конопляну олію. Беруть 1-2 краплі олії і ретельно розтирають пальці і кисті рук від низу до верху протягом 15-30 хвилин.
ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ ЗАСМАГИ
Чисту конопляну олію підсилює вироблення меланіну для більш інтенсивного загару, а також забезпечує тривале зволоження і пом'якшення шкіри, забезпечуючи тривале збереження засмаги. Масло слід наносити за 30 хвилин до виходу на сонце, потім через 2-3 години і після кожного купання.