Ехінацея пурпурова квітка. Опис
Ехінацея пурпурна - потужний біологічний стимулятор імунної системи і може конкурувати навіть з женьшенем.
Для стародавніх індійців Північної Америки рослина було священним, з його допомогою лікували практично всі хвороби - від зубного болю до інтоксикацій від укусів отруйних змій. Цікаво, що сама назва «ехінацея» перекладається з індіанського як «оленячий корінь». Пояснюється все просто - спостережні індіанці не раз помічали, як хворі олені поїдають цю траву і незабаром видужували.
Європейці дізналися про ехінацеї порівняно недавно - на рубежі XIX і XX століть. Вивчивши її корисні властивості, вони створили цілу серію препаратів на основі ехінацеї. Адже вона заслужено вважається одним з найбільш знаменитих природних антибіотиків і кращих стимуляторів імунної системи.
Лікувальні властивості ехінацеї
Лікувальні властивості ехінацеї пурпурової обумовлені унікальним хімічним Складом всіх частин рослини. Ехінацея багата ефірною олією, антиоксидантами, незамінними органічними кислотами, в її Складі є вітаміни А, С і Е. Крім вітамінів, в листі, квітах і коренях ехінацеї пурпурової є і мікроелементи. Це залізо, кальцій, селен, кремній.
Такий Склад мікроелементів дає можливість препаратів з ехінацеї брати участь в кровотворенні, формуванні кісток, зубів і нігтьових пластин, а також волосся. А мікроелемент селен сьогодні включається практично в усі БАДи (біологічно активні добавки) як потужний антиоксидант. Разом з вітамінами С і Е селен в Складі ехінацеї зв'язує вільні радикали і виводить їх з організму. Завдяки цьому попереджається раніше старіння клітин, а також розвиток злоякісних новоутворень.
Потрапляючи в організм людини, ехінацея пурпурова знищує хвороботворні мікроорганізми - кишкову паличку, стафілокока, стрептокок.
Лікувальні властивості ехінацеї пурпурової:
- підвищує захисні функції організму;
- протизапальні;
- антибактеріальні;
- противірусні;
- ехінацея очищає організм від шкідливих речовин;
- протигрибкові.
- ехінацея також має протиалергічні властивості, виводить з організму зайву рідину, прискорює обмін речовин.
Омолоджуючу дію ехінацеї досягається за рахунок очищення кровоносної, лімфатичної системи від вільних радикалів і інших шкідливих речовин, які отруюють організм, сприяють активації процесів старіння.
Ехінацея пурпурова. Застосування
Чай з ехінацеї
- Візьміть 1 чайну ложку сухої трави ехінацеї.
- Залийте 0,5 літра окропу.
- Настоюйте 30 хвилин.
Приймати чай з квіток ехінацеї можна по 1 склянці на день для профілактики. На початку грипу, застуди, ГРВІ можна пити ударну дозу - по 3 склянки в день, з додаванням меду.
Чай з ехінацеї вважається дуже ефективним природним ліками, уповільнює процеси старіння, прекрасно очищає і омолоджує весь організм.
Ехінацея на меду
Подрібніть квітки ехінацеї в порошок. Візьміть 100 г порошку. Покладіть в нього 300 г меду. Ретельно перемішайте. Цю суміш можна приймати 3 рази на день по столовій ложці з чаєм. Її рекомендують як профілактичний засіб при ГРВІ, втоми, головного болю.
Ехінацея: Застосування для дітей
Як захистити дитину від інфекції, як зміцнити його і без того ослаблений імунітет? Як вважають більшість терапевтів, препарати ехінацеї можна призначати навіть дітям в ранньому віці (від року). Найкраще, що можна зробити для дитини - це готувати чаї на основі квіток ехінацеї. Для заварювання бажано мати термос. На один літр води додається 2 ст. л. ехінацеї. Все це витримується протягом півгодини, а далі вживається як звичайний чай. Тільки не після їжі, а в проміжках між прийомами їжі (мінімум 1,5 години після їжі, або за 1 годину до неї).
відвар ехінацеї
Для нормалізації тиску, поліпшення апетиту, при безсонні, застуді і грипі рекомендується приймати відвар ехінацеї.
- 2 ст.л. трави помістити в емальований посуд.
- залити 200 мл гарячої кип'яченої води, закрити кришкою.
- Кип'ятити 30 хвилин на водяній бані при частому помішуванні.
- Охолодити відвар ехінацеї при кімнатній температурі 10 хвилин, процідити, додати охолодженої кип'яченої води до 200 мл.
- Приймати всередину по 1 ст. л. 3 рази на день за 20-30 хв. до їжі.
- Відвар ехінацеї пурпурової зберігати в прохолодному місці не більше 2-х діб.
Виліковує виразку шлунка, головні і суглобові болі, набряки, нормалізує кров'яний тиск, покращує загальний стан, нормалізує сон, підвищує зір. Відвар ехінацеї покращує апетит і настрій. Незамінний засіб від застуди та грипу.
настоянка ехінацеї
- 50 г квіток ехінацеї залити 0,5 л горілки.
- Настояти 14 днів у темному прохолодному місці, зрідка струшуючи.
- Процідити. Приймати настоянку ехінацеї по 20 крапель 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі, розводячи невеликою кількістю води.
- Курс лікування 2-3 тижні. Після перерви 5-7 днів курс можна повторити.
Протипоказання до застосування ехінацеї
- Розсіяний склероз;
- Період грудного вигодовування, вагітність;
- Лейкоз, туберкульоз, ВІЛ-інфекція, колагеноз;
- Індивідуальна непереносимість;
- При затяжному вживанні ехінацеї (понад два місяці) може початися виснаження імунної системи. Тому приймати ехінацею потрібно курсами, по 14 днів, після чого робити перерву на кілька тижнів.