0.00 грн.
Зробити замовленняЧорниця сушена (ягоди), 50г
Чорниця сушена. Склад
Корисні властивості чорниці
Чорниця сушена (ягоди). застосування
Рецепти застосування чорниці
Протипоказання до застосування чорниці
Чорниця ягоди. Опис
Чорниця звичайна або міртолістная - невисокий сільноветвістий чагарник сімейства вересових.Чагарник чорниці невисокий виростає до півметра, має тонкі, зелені гілки. Народні назви: чернець, черниця, чорницю, чернішнік, черніжнік, Черняга, чернега, в старовину чорницю називали також ворон-ягодою. Російська назва «чорниця" пов'язане зі здатністю фарбувати «чорнити" губи, зуби, пальці. У роки Великої Вітчизняної війни льотчикам перед нічними польотами давали чорничний кисіль, так як ягоди чорниці покращують кровопостачання сітківки ока і сприяють загостренню нічного зору. Зростає чорниця переважно в тінистих місцях, на лісосіках, і щебністих галявинах.
Чорниця сушена. Склад
Ягоди чорниці містять до 17% дубильних речовин, до 7% органічних кислот (лимонна, бурштинова, хінна, щавельная) до 30% цукру, вітаміни С і В, каротин. Насіння рослини містять масло і протеїни. Змісту дубильних речовин в листі становить до 20%, а також міститься багато органічних кислот, марганцю, заліза та хрому.Найважливіше діюча речовина ягід чорниці, заради якого їх і використовують в медицині, - дубильні речовини. Флавоноїди, мінеральні речовини, органічні кислоти, вітаміни і цукор - також важливі доповнення. Однак останнім часом звернув на себе увагу вчених блакитний пігмент, який, на їхню думку, пригнічує бактеріальний ріст. Р. Ф. Вайс проводить паралель з червоним пігментом перстачу прямостоячого (калгану), червоного вина, а також червоного буряка. Діючі речовини листя чорниці - флавони, дубильні речовини, арбутин, глікозиди і, можливо, речовини, які можуть знижувати вміст цукру в крові. Заслуговує на увагу великий вміст марганцю і хрому.
Корисні властивості ягід чорниці
Чорниця сушена має безліч корисних властивостей. Ягоди чорниці:- мають протиракову активність (наприклад, запобігають раку молочної залози); зміцнюють кровоносні судини;
- знижують рівень холестерину і зменшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань;
- перешкоджають погіршення зору і знімають втому з очей;
- благотворно впливають на пам'ять і сповільнюють вікове падіння мозкової активності;
- запобігають діабету 2 типу - знижують рівень цукру та інсуліну в крові;
- покращують перистальтику кишечника;
- боряться з інфекціями сечових шляхів;
- загоюють ранки на слизової в ротовій порожнині;
- прискорюють одужання ангіни;
- при зовнішньому застосуванні відвар лікує шкірні захворювання (псоріаз, екзему і ін.);
- ефективні в лікуванні дитячої діареї і викликають її бактерій;
- сприяє зростанню кісток у дітей;
- зміцнює імунітет;
- прискорює загоєння ран;
- підтримує здоров'я зубів;
- бере участь у формуванні колагену.
Чорниця сушена (ягоди). застосування
Листя і ягодиди чорниці застосовують як в'яжучий засіб при гострих і хронічних порушеннях травлення, що супроводжуються проносами, втратою маси тіла, апетиту, при диспепсії, пов'язаних з посиленими бродильних і гнильними процесами, коліті і ентероколітах.Як засіб, що містить вітаміни, рекомендується при цинзі та інших гіпо-та авітамінозах. Часто використовують місцево при стоматитах і гінгівітах в якості в'яжучого і антисептичний засіб.
Плоди чорниці широко відомі як противопоносное засіб (при проносах неінфекційного походження) особливо у дітей. Як допоміжний засіб поряд з антибіотиками вживається при дизентерії та авітамінозах.
Свіжі плоди чорниці у великих кількостях призначають при подагрі, ревматизмі та інших захворюваннях, пов'язаних з порушенням обміну речовин, при каменях у нирках, недокрів'ї.
Рецепти застосування чорниці
Суп з сушеної чорниці
Зваріть 1.5 склянки ягід, додайте в суп стакан сметани.Чай також можна приготувати з ягід чорниці. Для цього 100 г сушеної чорниці залийте літром води і варіть протягом 5 хвилин. Потім настоюйте годину і фільтруйте, додайте цукор і сік лимона за смаком.
Крім смачних компотів і киселів ви можете приготувати самостійно вітамінний коктейль із сушених ягід, банана і знежиреного молока. А найпростіше і найочевидніше рішення - додати чорницю в улюблену кашу, до кукурудзяних пластівців або мюслі. І ніхто не забороняє використовувати цей продукт в рецептах домашніх кексів і тістечок.
Протипоказання до застосування чорниці
Основним протипоказанням застосування чорниці є надмірна чутливість до компонентів рослини, а також алергічні реакції.Сергей Ильич
Мариуполь
28.02.2021
Текст
Благодарю за качественный товар и обслуживание. Всего вам хорошего!!!
Ягоды черники
Сергей Ильич
Мариуполь
20.02.2021
Текст
Сушёная черника очень хорошего качества. Покупаю впервые. Обслуживание отличное. Планирую покупки в будущем. Спасибо магазину!
Ольга Михайловна
Одесса
04.10.2020
Текст
Замовляла сушені ягоди та лікарські трави, деякі прянощі, все сподобалося, дякую!
оценка
Людмила Вячеславовна
Харьков
23.01.2020
Текст
Спасибо, товар очень хорош!
Ягоды черники
Елена
Киев
19.10.2018
Текст
Ягода чистая,хорошо просушенная. Мне очень понравилась.Спасибо!!!
Черника
Наталія
Полтава
23.08.2017
Текст
Ягоды хорошие, мелкие, хорошо высушены.
Олег
Каменское
21.04.2017
Текст
Ягода однородная, мелкая, хорошо высушенная, без мусора. Качеством доволен. Рекомендую.
черника
Сергей Дмитриевич
Запорожье
05.11.2016
Текст
Товар хорошего качества, доставлен вовремя и по достойной цене.
Александр Сергеевич
Харьков
07.09.2016
Текст
Ягода в основном мелкая, засушена хорошо. В отличие от фото, содержит много черенков.