Чебрець. Опис
Склад чебрецю
Чебрець. Лікувальні властивості
Застосування чебрецю
Способи застосування
настоянка
настій
Протипоказання до застосування чебрецю
Чебрець трава. Опис
Чебрець добре відомий сільським жителям і всім, хто багато часу проводить за містом. Навіть ті, хто не зустрічав це запашне рослина в природі, знають його запах по улюбленому всіма малюками ліків від кашлю «Пертусин».
Чебрець (Повзучий Чебрець) - невеликий запашний напівчагарник висотою до 30 сантиметрів (зазвичай нижче за тим що стелиться по землі). Стебло чебрецю тонкий, бурий, повзучий, в підставі дерев'янистий, часто вкорінюється, утворюючи при цьому додаткові корені. Листочки чебрецю дрібні овальні, по краю з білими віями. Квіточки чебрецю рожево-фіолетові або рожеві, двогубий, зібрані в пухкі головки.
Одне з найменувань чебрецю, «чебрець», схоже з латинською назвою цієї рослини, походить від слова «фіміам» і пов'язане з тим, що аромат цієї трави не тільки дуже приємний, але і має антисептичні властивості. Ще тисячоліття тому нашими далекими предками широко використовувалися корисні властивості чебрецю для створення лікарських засобів, які успішно застосовуються і в наші дні.
Склад чебрецю
Чебрець містить багато корисних речовин - це ефірне масло, багате тимолом і карвакрол, так само є незначна кількість цімол, пинена, терпинена. У хімічному Складі присутні флавоноїди, дубильні речовини, органічні кислоти - олеаноловая, урсолова, кавова, вітаміни, жири, смоли, камедь, гіркоти і мінеральні солі.
Чебрець трава. Лікувальні властивості

Завдяки багатому цілющому складу, чебрець (чебрець) має корисні властивості:
- антисептичну;
- знеболююче;
- протимікробну;
- протизапальну;
- спазмолітичну;
- відхаркувальний;
- бронхорасширяющее.
Завдяки високому вмісту в рослині цілющого ефірного масла, чебрець успішно застосовують в медицині для лікування бронхітів, легеневих захворювань, інфекційних запалень кишечника. Особливо корисний чебрець при захворюванні астмою і кашлюк.
Також чебрець є високоефективним потогінну засобом, що робить його дуже корисним при грипі, застуді і нежиті. Настій чебрецю приймають люди, які страждають безсонням, тому що він регулює діяльність нервової системи людини.
Ароматний і смачний чай з чебрецю дуже корисно пити вранці, так як він - хороший природний стимулятор, показаний при стресах, для лікування від депресії, неврастенії, мігрені. Він дуже корисний дітям, які страждають від недокрів'я.
За допомогою чебрецю усувається бродіння в кишечнику, знімаються симптоми метеоризму. Тому відвари і настої з нього корисно приймати, щоб нормалізувати травлення, особливо при вживанні важкої і жирної їжі.
Використовують чебрець і зовнішньо, показанням для цього можуть бути артрит і ревматизм. Також його настій застосовують для приготування різноманітних примочок і компресів, для виготовлення мазей при шкірних захворюваннях.
У народній медицині настій з квіток чебрецю використовують для лікування від алкогольної залежності, так як він має особливість викликати стійку відразу до спиртного.
Застосування чебрецю
Чай з чебрецю
Найпопулярніший продукт з чебрецю, звичайно ж, чай. Готувати чай з чебрецю досить просто. Чайну ложку сухих або свіжих квітів залити склянкою окропу, настояти хвилин п'ять, процідити і пити як чай, можна додати мед. Можна змішувати зі звичайним чорним чаєм сухий або свіжий чебрець.
При неврозах, судомах, безсонні
15 г сухої трави чебрецю залити 1 склянкою окропу, настояти 30-40 хвилин, процідити. Пити по 2 ст. ложки вранці, в обід і 1/4 склянки за 2 години до сну.
Ванни з чебрецю
Допомагають при м'язовому і суглобовому ревматизмі, корисні для нервової системи. Для приготування ванни, 200 грам чебрецю слід залити двома літрами окропу і настоювати пару годин. Ванну приймають протягом 15 хвилин раз в два дні.
Невралгія
1 ст. ложку заварити 200 мл окропу, настояти. Пити по 1/3 склянки 3 рази на день.
Гастрит зі зниженою кислотністю
10г. трави залити 1 склянкою окропу, витримати 30 хвилин, профільтрувати. Вживати по 1 ст. ложці 2-3 рази на день.
10 г сухої подрібненої сировини чебрецю залити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин. Приймати по 1-2 ст. ложці 3-4 рази на день.
Полегшення менструацій у жінок

Відвар чебрецю застосовується всередину по 200 грам щоранку натщесерце за півгодини до їди.
Пародонтоз
2 ст. ложки трави заварити 200 мл крутого окропу, витримати 1 годину. Використовувати як полоскання.
Протипоказання до застосування чебрецю
Чебрець не слід приймати при кардіосклерозі, миготливої аритмії, підвищеної кислотності. Тривале вживання цієї трави може викликати дисфункцію щитовидної залози, а також збільшення артеріального тиску.
При вагітності за бажанням можна час від часу приймати помірні дози чебрецю, наприклад, при лікуванні простудного кашлю, не зловживаючи їм. Відповідно до проведених досліджень, чебрець має властивість підвищувати тонус матки, а це збільшує ймовірність викидня. Тому зловживати чебрецем можна, принаймні, до крайнього терміну вагітності. Чай з чебрецю рекомендований перед самими пологами, так як підвищення тонусу матки вже нічого поганого не принесе, скоріше навпаки.