Арахісова олія. Опис
Арахісова олія (холодний віджим). Арахісова олія по своїх характеристиках аналогічно всім відомому корисного оливковій олії, але має більш яскраві кулінарні властивості. Воно дуже економічне. Салати з овочів, приготовані з використанням цього масла не тільки корисні, але і скорочують витрати на заправку більш ніж в два рази. Це хороше джерело вітаміну В, він багатий білком і в ньому немає холестерину.
Арахісова олія має солодкуватий запах і яскраво виражений смак арахісу
Арахісова олія - це високоживильний, дієтичний продукт, корисний людям будь-якого віку!
Арахісова олія. Склад
Арахісова олія не тільки володіє чудовими смаковими якостями і високою харчовою цінністю, але і містять необхідні для людини амінокислоти, вітаміни, мікро- і макроелементи, біологічні активні речовини.
- ненасичені жирні кислоти 82%: ліноленова кислота 1% (Омега-3), лінолева кислота 20% (Омега-6), олеїнова кислота 61% (Омега-9)
- насичені жирні кислоти 18%
- вітаміни: А, D, Е, В1, В2, РР
- триолеїн, біотин, селен, лецитин, фосфатів
- Макро- і мікроелементи: залізо, йод, калій, кальцій, кобальт, магній, мідь, фосфор, цинк;
Властивості арахісової олії
Арахісова олія має безліч корисних властивостей:- зменшує ризик серцево - судинних захворювань
- значно знижує холестерин в крові
- сприяє поліпшенню пам'яті, уваги і слуху
- як засіб для відновлення клітин
- підвищує потенцію, лібідо
- застосовується при лікуванні гнійних і важко гояться ран
- ефективно при лікуванні геморагічного діатезу у дітей
- вважається одним з найефективніших жовчогінних засобів
- корисно при стомлюваності, безсонні
- покращує пам'ять, увагу і слух
- уповільнює руйнування ендорфінів - "гормонів задоволення"
- підсилює відчуття ситості, Складає основу дієт для зниження ваги
Застосування арахісової олії
Застосування арахісової олії в кулінарії
Арахісова олія є цінним дієтичним продуктів, т. К. Містить в своєму Складі легкозасвоювані рослинні жири і білки. За харчову та енергетичну цінність конкурує з м'ясом, молочними вершками і курячим яйцем, тому з успіхом застосовується в вегетаріанському харчуванні. Завдяки збалансованому Складу, дане рослинне масло швидко створює відчуття ситості, що перешкоджає переїдання, а, значить, дозволяє використовувати його в харчуванні людей, які бажають скинути або підтримувати вагу. Вживання арахісової олії, що заряджає енергією, в їжу показано при великих фізичних і розумових навантаженнях.
Останнім часом масло арахісу все частіше використовується в дитячому харчуванні. Воно багате важливими для зростаючого організму вітамінами А, D і Е, і містить в своєму Складі фосфор, калій, йод, цинк.
Будь-яка господиня використовує в приготуванні страв рослинне масло, найчастіше соняшникова або, в кращому випадку, оливкова. Спробуйте приготувати улюблені страви з додаванням арахісової олії. Воно з успіхом підійде для заправки салатів і супів, приготування солодких десертів і млинчиків з різною начинкою, овочевих і м'ясних страв, соусів.
Нерафінована арахісова олія додасть вашій випічці неповторний горіховий смак і аромат. Навіть картопляне пюре, круп'яні гарніри і навіть каші, присмачені цим маслом, придбають зовсім інший смак.
Застосування арахісової олії в в лікувально-профілактичних цілях
Багатьма дослідженнями підтверджено користь арахісової олії при лікуванні і профілактиці серцево-судинних захворювань.
- Воно особливо ефективно при ішемії і порушення кровообігу, пов'язаних з утворенням тромбів.
- У народній медицині масло арахісу поряд з гарбузовим здавна застосовується як ефективний жовчогінний засіб.
- Доведено користь арахісової олії при цукровому діабеті і таких захворюваннях крові, як гемофілія, геморагічні діатези, анемія.
- Також воно буде корисно при: Депресії, підвищеної стомлюваності, безсонні, дратівливості і апатії; Захворюваннях нирок; Порушення еректильної функції у чоловіків; Захворюваннях органів зору, оскільки знижує ризик розвитку глаукоми, «курячої сліпоти», катаракти, макулярної дистрофії, діабетичної ретинопатії і кон'юнктивіту.
Застосування арахісової олії в косметології
Цінність Застосування арахісової олії в догляді за шкірою обличчя, і його корисні властивості обумовлюються в першу чергу його Складом. Так, наприклад ненасичені жирні кислоти: олеїнова і лінолева, а також насичені кислоти: стеаринова, арахінова, і пальмітинова позитивним чином впливають на шкіру, сприяючи її оздоровленню, і відновленню.
Саме завдяки цим кислотам шкіра обличчя істотно вирівнюється, розгладжуються неглибокі вікові та мімічні зморшки, і усуваються багато проблем шкірного покриву. Інші Складові компоненти масла арахісу - це крохмаль, білкові речовини, дуже важливий для шкіри вітамін E, який прискорює процес оновлення її клітин, а також такі елементи, як холін і бетаїн.
- Регулярне Застосування арахісової олії сприяє значному поліпшенню стану шкірного покриву.
- Особливо це масло рекомендується при сухій, збезводненої, і вже зрілої шкірі.
- Основні властивості арахісової олії - це розгладження, пом'якшення, харчування, і зволоження шкіри.
- Застосування арахісової олії для особи дозволяє надати зорову гладкість шкірі, пом'якшити, зволожити, і наситити її необхідними поживними речовинами, не залишаючи при цьому відчуття жирності, зміцнити стінки кровоносних судин, перешкодити утворенню вільних радикалів, розгладити неглибокі зморшки на обличчі, та й в цілому запобігти перші ознаки старіння шкіри.
- Також, завдяки входить до Складу масла арахісу лінолевої кислоти, воно має гарний властивістю утримувати вологу в клітинах шкіри, оберігаючи шкірний покрив особи від осушення, підвищеної чутливості, і різних запалень.
Арахісова олія. Протипоказання до Застосування
Слід вживати з обережністю арахісова олія людям з артритом, бронхіальною астмою, подагрою, артрозом, на гемофілію, а також поганий згортанням крові.