0
0

М'ята перцева, 100г

Відгуки:
(6)
  • Бонусні бали: 1
  • Наявність: В наявності
28 грн.
100г
1кг
М'ята перцева. Опис
Склад м'яти перцевої
Лікувальні властивості м'яти
М'ята перцева. Застосування
Застосування м'яти перцевої в косметології
М'ята перцева при вагітності
Протипоказання до застосування м'яти

М'ята перцева. Опис

Мята перечная фото М'ята перцева - трав'яниста рослина сімейства губоцвітих (Labiatae), висотою до 1 м, з характерним сильним запахом і холодить відчуттям при надкусиваніі.

М'ята перцева високо цінувалася в Стародавній Греції і Римі. У Римі вважалося, що м'ятний запах піднімає настрій і сприяє жвавій застільної розмові, тому піршенственние зали кропили м'ятною водою, столи натирали м'ятним листям, а гостям пропонували вінки з м'яти. Вважалося, що аромат м'яти збуджує роботу думки, тому римський історик Пліній Старший постійно носив на голові вінок зі свіжої зелені м'яти, рекомендуючи робити це і своїм учням. Цей звичай дожив до середньовіччя. М'ята широко застосовувалася в лікарських цілях в арабській, китайській, японській медицині.

Важко сказати, яким був би сьогодні світ, якби не м'ята. Мабуть, м'ята є найпоширенішим рослиною-ароматизатором. Саме вона відкрила людям ментол, без якого сьогодні харчова, кондитерська, фармацевтична, парфумерна і косметична промисловість немислимі. Тому м'ята перцева воістину є культовою рослиною.

Склад м'яти перцевої

У листі м'яти перцевої міститься не менше 2% ефірного масла, що Складається з ментолу та його ефірів, головним чином ефірів ізовалеріанової і оцтової кислот. Основу ефірного масла м'яти перцевої Складають ментол, Апіна, лімонен, цинеол, дипентен, пулегон, β-фелландрен і інше терпеноїди.

Крім того, в листі містяться органічні кислоти, дубильні речовини, флавоноїди, каротин, бетаїн, гесперидин, мікроелементи (мідь, марганець, стронцій та ін.) Та інші хімічні сполуки.

М'ята перцева. Лікувальні властивості

М'ята перцева має болезаспокійливі, а також судинорозширювальні властивості. Олія м'яти входить до Складу багатьох лікувальних препаратів: м'ятні краплі, шлункові таблетки, різні мазі. М'ята перцева покращує травлення, ліквідує нудоту, має жовчогінні властивості, застосовується при астмі, метеоризмі. Відвари м'яти перцевої п'ють як заспокійливий засіб, при запальних процесах в бронхах, легенях, а також при серцево-судинних, гінекологічних захворюваннях.

Мята перечная свойства Відварами з листя м'яти перцевої дезінфікують порожнину рота при різних запальних процесах. Ними знімають болі в животі, серцеві болі, печію. М'ятні ванни мають заспокійливі властивості. Ментол - головний компонент м'ятної есенції. Останню додають в різні зубні пасти, порошки, одеколони, еліксири і т. Д.

М'ята перцева використовується як тонізуючий серцевий засіб, що знімає серцебиття, стимулюючий діяльність серця і кровообіг, має також потогінний властивість. М'яту застосовують для боротьби із застудою і лихоманкою. Розслаблюючі і протизапальні властивості м'яти роблять її прекрасним ліками при болях і спазмах, таких як болі в шлунку, кольки, спучування кишечника, печія, нетравлення шлунка, гикавка, головні болі, мігрень, нудота і морська хвороба.

Ментол має потужну антисептичну дію, причому воно поширюється на всі патогенні мікроорганізми, що знаходяться в шлунково-кишковому тракті. Вміщені в м'яті таніни захищають кишечник від роздратування, що дуже корисно для зняття різі при проносі, для боротьби зі спастичним запором і виразковим колітом. Гіркота м'яти стимулює печінку і жовчний міхур, тому її використовують для очищення печінки і виведення каменів з жовчного міхура.

Але і це ще не все. Ментол сприятливо впливає на психіку людини, оскільки має рефлекторну судинорозширювальну дію, що використовується при лікуванні стенокардії і захворювань, пов'язаних зі спазмами судин головного мозку. Метол, сам по собі, - відмінне седативний засіб, широко використовується в ароматерапії при безсонні, підвищеній нервовій збудливості, різних неврозах.

Застосування м'яти

М'яту перцеву використовують у фармацевтичній і харчовій промисловості, парфумерії, в кондитерській справі, при виробництві наливок і лікеро-горілчаних виробів. У кулінарії це одночасно і приправа до всіляких страв (м'ясних, овочевих і т. Д.), І добавка для ароматизації.
Чай на основі перцевої м'яти є ефективним шлунковим засобом. Він надає сприятливу дію при нудоті, блювотних позивах і при самій блювоті. Одна чашка такого чаю, випита невеликими ковтками, моментально надає свою лікувальну дію, особливо при шлунково-кишкових хворобах, з можливим супроводом метеоризму, спазмів і стільцем з неприємним запахом. Приймають по одній чашці чаю в день. Такий чай впливає на відтік і секрецію жовчі. У людей, які страждають на жовчнокам'яну хворобу, чай засвоюється краще, ніж у тих, хто має виразки шлунка.

М'ята входить до Складу переважної більшості заспокійливих зборів. Навіть звичайна чашка чаю з м'ятою допомагає розслабитися і заснути. При безсонні і порушеннях сну заварюють перцеву м'яту, в пропорції 1 частина трави на 5 частин окропу.

Протизапальні властивості м'яти перцевої роблять цю рослину ефективним при бронхіті, ангіні, нежиті і фарингіті. Щоб впоратися з застудою, рекомендується пити м'ятний чай - 1 столову ложку сухого листя заливають склянкою окропу і витримують протягом 10 хвилин. А ефірне масло м'яти додають в воду при інгаляціях, щоб позбутися від наполегливої кашлю. Для профілактики нападів гіпертонії використовують суміш з однієї частини м'яти, однієї частини ромашки і 1/2 частини валеріани. З трав готують настій і п'ють його протягом місяця по 1/3 склянки щодня.

М'ятний відвар - хороший засіб для полегшення неприємних симптомів клімаксу (2 чайні ложки сухого листя м'яти заливають 1/2 літра гарячої води і доводять до кипіння).

При поганому запаху з рота полоскати настоєм: 1 ст. ложку м'яти залити 500 мл окропу і витримувати протягом 2 годин, процідити.

М'ята перцева має антитоксичну властивістю: 2 ст. ложки подрібненого листя м'яти залити 1 склянкою окропу, настоювати 2 години, процідити. Приймати по 1 ст. ложці 2-3 рази на день під час їжі.

При болях в області живота, нудоти, блювоти: 1 ст. ложку м'яти залити 1 склянкою окропу, настояти, закутавши на 30-40 хв, процідити. Приймати по 1 ст. ложці через кожні 3 години. Під час блювоти приймати по 1/3 - 1/2 склянки.

М'ята перцева. Застосування в косметології

За допомогою м'яти перцевої можна зробити жирну шкіру матовою і звузити пори. Для приготування лосьйону потрібно взяти пару ложок м'яти, залити окропом, настояти, остудити і протирати цим засобом особа щодня. Даний лосьйон можна заморозити і застосовувати для в'янучої шкіри, щоб надати їй тонус. Підійде він і для повік: охолодіть настій, змочіть ним ватний диск і прикладіть до очей. Поліпшити колір обличчя допоможе настій м'яти змішаний з огірковим соком (50 мл) і відваром петрушки (50 мл).

М'ята перцева допоможе навіть втомленим і запітнілим ніжок. Заваріть м'яту, остудіть відвар і потримайте в ньому свої ніжки. Якщо повторювати цю процедуру постійно, то ви позбавите себе не тільки від надмірної пітливості, але й уникнете ризик грибкових захворювань. А вже про те, що ваш настрій підвищиться, навіть говорити не варто. Відвар можна додавати і в ванну - тоді імунітет скаже вам величезне спасибі.

Не забувайте і про те, що м'ята не тільки корисна, але і смачна. Кладіть листочки в салати, додавайте при приготуванні м'яса, овочів, коктейлів. Солодкі страви набудуть неповторного смаку та аромату з м'ятою.

М'ята перцева при вагітності

Під час вагітності багато трави потрібно приймати обережно. Стосується це і м'яти перцевої. Є стану, в яких вона може дуже добре допомогти, проте зловживати ароматної травою не варто - її ефірні масла можуть негативно вплинути на здоров'я вашого малюка.

Рятує м'ята перцева при вагітності в разі токсикозів - допомагає від нудоти. Готується м'ятний відвар так: візьміть дві чайні ложки листя м'яти, ложку коренів валеріани, дві чайні ложки деревію, квіти нагідок. Все змішайте і залийте двома склянками окропу. Дайте настоятися півгодини, процідіть і приймайте по 50 г 4-5 разів на день.

Якщо такий рецепт зробити Складно, можна просто заварити м'ятний чай і пити його маленькими ковтками. До речі, він допоможе впоратися і від запорів, і від здуття живота.

Протипоказання до застосування м'яти перцевої

Не можна вживати м'яту дітям молодше трьох років. Не варто також застосовувати м'яту людям з варикозним розширенням вен, так як рослина знижує тонус судин. Пам'ятайте і про те, що м'ята розслаблює і навіть може викликати сонливість, а значить, її не варто вживати перед тим, як сідати за кермо.

Не слід їсти м'яту в великих кількостях і тим, хто страждає від зниженого тиску. Акуратно з неї варто звертатися чоловікам - в солідних кількостях вона знижує потенцію.
Відгуки покупців про товар 4.8 із 5

Специфическая мята

Владислав

Днепр

29.12.2023

Текст
Душистая мята, но запах немного не такой, как у мяты, растущей на наших огородах. При добавлении к другим травам получается великолепный чай!

Отличная мятка!

Лена

Черкассы

10.02.2021

Текст
Рекомендую! Яркий запах. Очень вкусный чаёк с этой мяткой!

Марина

Черкассы

13.06.2019

Текст
Прекрасная мята, ароматная. Добавляем в чай всей семьей! Спасибо!

Людмила

Киев

20.12.2017

Текст
Аромат - просто восхитительный! Добавляю к иван-чаю и лемонграссу - напиток обалденный!

Марина

Сумы

18.11.2017

Текст
Очень ароматная! Заказывала много чего, но вся посылка пахла именно мятой. Спасибо вам.

Валентина

Кременчуг

21.02.2017

Текст
Очень ароматная мята, даже со стебельками. Сейчас болею, и очень рада что она у меня есть. Натуральный лечебный напиток. Спасибо.

Питання (0)
Відгуки (5)
Register to leave a review about the product and earn reward points!
- Лена
- Лена
10.02.2021
Рекомендую! Яркий запах. Очень вкусный чаёк с этой мяткой!
-Марина
-Марина
13.06.2019
Прекрасная мята, ароматная. Добавляем в чай всей семьей! Спасибо!
Людмила
Людмила
20.12.2017
Аромат - просто восхитительный! Добавляю к иван-чаю и лемонграссу - напиток обалденный!
Марина
Марина
18.11.2017
Очень ароматная! Заказывала много чего, но вся посылка пахла именно мятой. Спасибо вам.
Валентина
Валентина
21.02.2017
Очень ароматная мята, даже со стебельками. Сейчас болею, и очень рада что она у меня есть. Натуральный лечебный напиток. Спасибо.