0
0

Гісоп лікарський, 100г

Відгуки:
(2)
  • Бонусні бали: 2
  • Наявність: В наявності
48 грн.
100г
1кг

Гісоп лікарський. Опис

Гісоп лекарственный фото Гісоп лікарський представляє собою багаторічна, невисока рослина (до 0,5 м). Він легко пізнаваний по суцвіттям рожевого, білого, бузкового кольору, що виділяють в повітрі чудовий пряний аромат. У народі рослина називають синім звіробоєм, підтверджуючи тим самим його цілющу міць.

Квітучі з червня по вересень кущі Гісопу розповсюджують сильний досить приємний аромат, який приваблює безліч бджіл, тому ця рослина є ще і відмінним медоносом. Крім цього траву можна використовувати в якості прянощів для приготування різноманітних страв і в як лікарський засіб, здатний впоратися з багатьма проблемами зі здоров'ям.

Будучи пряністю, Гісоп містить в собі до 2% ефірного масла, благотворно впливає на організм (як при внутрішньому, так і при зовнішньому вживанні). Крім цього, в ньому присутні у великій концентрації (до 8%) дубильні речовини глікозиди, необхідні при багатьох захворюваннях. Крім того, до Складу Гісопу входять різні смоли, іссопін, диосмин, флавоноїди, геспередин, урсолова кислота, олеаноловая кислота і багато іншого. Гісоп є найбагатшим джерелом аскорбінової кислоти. У 100 грамах листя Гісопу міститься не менше 170 мг вітаміну С, що є порівнянним з ківі. За свої дезінфікуючі властивості Гісоп віднесений до фитонцидам.

Лікувальні властивості Гісопу

Гісоп лекарственный Гісоп використовують при захворюваннях серця, зокрема, при стенокардії. Вчені довели, що ця рослина має антистафілококову впливом. Гісоп також позитивно впливає на нервову систему, надає м'який збалансований антидепресивний ефект і не викликає сонливість. Його рекомендують застосовувати при астенічних станах, в період відновлення після тривалих захворювань, операцій і травм. Гісоп вважається ефективним біостимулятором, він покращує пам'ять і увагу.

Гісоп має знеболюючу, ранозагоювальну, збудливим властивістю. Відвар Гісопа приймають при астмі, ангіні, показаний він і при бронхіті. Відвар допомагає вирішити проблему надмірної пітливості.

Народна медицина рекомендує вживання настою Гісопу всередину при захворюваннях органів дихання, як відхаркувальний і протикашльовий засіб. Настоєм Гісопу полощуть хворе горло. При простудних захворюваннях настій Гісопу здатний надавати жарознижуючу дію. Гісоп, завдяки що міститься в ньому гіркоти, збуджує апетит, надає м'яку проносну і вторгнень дію. А в деяких випадках рослина застосовують для швидкого усунення симптомів абстиненції при алкоголізмі.

Зовнішньо Гісоп використовують для прискорення загоєння ран і опіків, для розсмоктування гематом і інфільтратів. При шкірних захворюваннях (дерматити, екземи, дерматози) застосовують порошки з листя Гісопу. При гнійно-запальних захворюваннях шкіри використовують компреси з настоєм Гісопу. Такі ж компреси роблять при застої молока у годуючих жінок. Настоєм Гісопу попестити рот при стоматитах, гінгівітах, тонзиліти. Гісоп здатний пом'якшувати і тонізувати шкіру.

Гісоп лікарський. Застосування

Чай из Гісопа

Чай з Гісопу

Гісоп відмінно підходить для приготування корисного напою. Чай з Гісопу готується таким чином: 2 ч. Л. Гісопу залити 1 склянкою крутого окропу і настояти приблизно 10-15 хвилин.

У теплому вигляді чай можна приймати при простудних захворюваннях, він допомагає при кашлі. Чай з Гісопу можна комбінувати з іншими протизастудних травами. Чай корисний при кашлі, ангіні та застудах. Крім цього даний засіб покращує травлення, підвищує тиск, заспокоює нервову систему і знижує жар.

Настій Гісопу лікарського

Настій Гісопу можна приготувати в домашніх умовах. Для цього необхідно залити дві чайні ложки рослини окропом (400 мл) і настоювати протягом півгодини. Настій можна використовувати як для промивань і компресів, так і для прийому всередину.

Гісоп корисний літнім людям, так як збуджує апетит і покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Настій з цієї рослини нормалізує процеси травлення.

Його застосовують зовнішньо при захворюваннях глотки і ротової порожнини для полоскання, крім того, при коньюктивите їм промиваються очі. Доведено, що він допомагає позбутися від вірусу герпесу, отже, Гісоп використовують зовнішньо при загостренні цього захворювання.

Настоянка Гісопу

При захворюваннях легенів готують спиртову настойку Гісопу. Настоянка ефективна при астмі, бронхіті, туберкульозі.

Для того, щоб приготувати настоянку в домашніх умовах, необхідно залити 50 грамів Гісопу 0,5 л спирту або горілки, далі суміш настоюють протягом тижня і приймають по 1 ложці до їди 3-4 рази на день.

Протипоказання до застосування Гісопу

Протипоказано вживати Гісопу в будь-якому вигляді вагітним жінкам, дітям до 2 років і страждають такими захворюваннями: епілепсія, гіпертонія. Дітям 2 - 12 років і літнім людям дають менш концентровані дози Гісопу.
Відгуки покупців про товар 5 із 5

Чудова трава

Валентина Миколаівна

Черкаси

27.02.2023

Текст
Чудова запашна трава , подобається і запах і смак в фіточайку. Дуже дякую, що є вибір запашних цілющих травою.

Валентина

Черкассы

31.01.2023

Текст
Мясные блюда получаются пикантными с терпким привкусом. Также мне напоминает базилик. Отлично подходит для консервации- использовала осенью. Сейчас добавляю в чай. Трава чистая . Спасибо.

Питання (0)
Відгуки (0)
Register to leave a review about the product and earn reward points!

Відгуків про цей товар ще не було.