0
0

Базилік, 100г

Відгуки:
(3)
  • Бонусні бали: 2
  • Наявність: В наявності
32 грн.
100г
1кг


Базилік належить до сімейства м'ятних трав, використовується як приправа до багатьох страв. Свіжий базилік має яскравий аромат, який можна Описати як щось середнє між лакричник і гвоздикою. Більшість різновидів базиліка має зелене листя, але існує опаловий базилік, що володіє гарним фіолетовим кольором. Інші види базиліка, такі як лимонний базилік і коричнева базилік, названі так через відповідного аромату.

Сорти базиліка розрізняються як забарвленням листя, так і запахом: сорт Єреванський - листя синьо-ватие, аромат запашного перцю і чаю; сорт Бакинський - листя коричнево-фіолетові, аромат гвоздично-м'ятний; сорт Ложковідний - листя світло-зелені, квітки білі, аромат гвоздики і лаврового листа.

Застосування базиліка в кулінарії

Смак базиліка злегка гіркуватий з солодкуватим присмаком. Деякі види базиліка по запаху нагадують гвоздику або мускатний горіх. Свіжі і висушене листя і квітки застосовують при приготуванні різних національних страв в грецькій, французькій, італійській (зокрема в стравах з спагетті і макаронів) і закавказької кухнях. Як приправу базилік додають в овочеві салати, м'ясні (свинячі котлети, кнелі з печінки) і рибні страви, а також для ароматизації овочевих консервів, солінь і ковбасних виробів.

Він відмінно доповнює всі другі овочеві страви з квасолі, гороху бобів, томатів, шпинату і квашеної капусти. Кілька свіжих листочків базиліка поміщених в бутель оцту значно покращують його аромат. Такий оцет додає пікантний присмак салатам і білим соусам. Подрібнене листя додають також в сир, масло, омлети і салат з крабів. Сушені листя разом з розмарином інколи використовують замість перцю.

Базилік в якості пряності використовується широко в свіжому і сухому вигляді. Колись його називали царською травою. Вся надземна частина його відрізняється приємним запахом і ніжним смаком. Властивості його проявляються в стравах як би поступово - спочатку він дає гірчинку, а потім солодкуватий присмак. Його кладуть у супи, овочеві страви, особливо з квасолі, гороху, бобів, томатів, шпинату, квашеної капусти, в м'ясні страви.

Як пряність він більше цінується в свіжому вигляді. Молоді густообліственниє пагони дрібно ріжуть і додають в бутербродне масло, м'ясні страви. Щіпка листя базиліка надає надзвичайно приємний смак тушкованої баранини і салатів. Сухі товчені листя базиліка кладуть в томатний сік для аромату. Цінителі солінь і маринадів кладуть гілочки базиліка в банки і бочонки. Приємний аромат листю повідомляють ефірні масла, що містять пахучі речовини цинеол і ліналоол.

Сьогодні ця рослина пов'язують з італійською кухнею. Він добре поєднується з помідорами, зеленими овочами, салатами, супами, яйцями, рибою, сиром, бараниною, піцою та соусами для макаронів. Базилік в будь-якому вигляді використовують при виготовленні кетчупів, соусів, підлив, заправок. Подрібненими сушеними листочками базиліку поліпшують смак ковбас, паштетів, їх додають в кнели. Ця приправа використовується в омлетах, салатах, стравах з крабів. Базилік запашний застосовують в консервній промисловості для ароматизації маринадів і томатних соусів. Він служить приправою до м'ясних, грибних, рибних страв. Завдяки приємному запаху, його використовують в маринадах, соліннях.

В Азербайджані ароматної пряністю приправляють десертні напої, в Узбекистані - чай. Широко застосовують базилік в європейських країнах і США. Часто базилік вживають в поєднанні з іншими прянощами. Суміш з розмарином набуває перцевий запах, з чабером - підсилює гостроту блюда. Добре поєднується базилік з майораном, петрушкою, коріандром, м'ятою, естрагоном. Норма закладки зелені на одну порцію (г): свіжої-2-10, сушеної-0,3-0,8.

У яєчні, макаронні блюда, до сиру, а також до відвареної і заливної риби і тушкованого м'яса базилік додають переважно у вигляді порошку, в процесі приготування страви, але не раніше ніж за 10 хвилин до готовності.

В курячі та сирні супи базилік кладуть в поєднанні з чабером, що підсилює гостроту блюда й надає йому новий акцент.

При одночасній закладці великих порцій базиліка разом з кінзою в узбецькі блюда (наприклад, для гасіння м'яса) базиліка беруть в 4 рази менше, ніж кінзи.

У супи, варені і смажені страви базилік закладають за 10-15 хвилин до готовності, в фарш - під час приготування.

Базилік є чудовим засобом для ароматизації масел і оцтів.

Яловичина з ароматними травами

  • 800 г м'якоті яловичини натріть розмарином (2ст л. Подрібнених листочків), сіллю, меленим чорним перцем і обсмажте на вершковому маслі до золотистого кольору.
  • М'ясо покладіть в форму, верх і боки покрийте рубаною зеленню (петрушка, кріп, базілік- всього 300г), злегка притискаючи її.
  • Полийте м'ясо жовтком, збитим з 2 ст.л. води, і запікайте до готовності.
  • Подавайте м'ясо з соусом, нарізавши на порції.
  • Приймайте похвалу від гостей!

Тушкована свинина з сушеним базиліком

  • свинина - 300-400 гр.
  • ріпчаста цибуля - 1 шт.
  • сіль, перець за смаком
  • сушений базилік
  • лимонний сік
  • гірчичне масло
Свинину порізати на шматочки середнього розміру, змішати з півкільцями ріпчастої цибулі. Посолити, поперчити за смаком. Побризкати лимонним соком. Посипати сушеним базиліком. Додати столову ложку гірчичного масла. Дати м'ясу промаринуватися 30 хв.

Потім тушкувати м'ясо на найменшому вогні півтори години. Виходить дуже смачне, запашне і ніжне м'ясо!

Базилік. Корисні властивості, Застосування в народній медицині

  • Має потогінний, антіспазматіческім, протизапальну, антибактеріальну, антисептичну, тонізуючу, що збуджує апетит і протигрибковим властивостями.
  • Протиблювотний засіб.
  • Рекомендується при епілепсії, для лікування алкоголізму.
  • Покращує травлення і особливо ефективний при метеоризмі.
  • Ефективне жарознижуючий засіб при грипі, більшості легеневих і простудних захворюваннях.
  • Базилік є модулятором настрою, «звеселяючим серце».
  • Настій базиліка для лікування готують з 4г трави з 250 мл (сильна доза) або 500 мл (слабка доза) окропу.
  • Використовувати базилік слід з обережністю, так як сильні дози можуть діяти дратівливо.
Характеристики
Країна походження
Країна походження Єгипет
Відгуки покупців про товар 5 із 5

Марина Николаевна

Никополь

20.01.2021

Текст
Товар отличный Доставка быстрая Очень довольна

Роман Николаевич

Ахтырка

17.05.2017

Текст
Базилик понравился по качеству.

Ирина

Кривой Рог

28.02.2017

Текст
Всем довольна и товаром, и качеством.

Питання (0)
Відгуки (3)
Register to leave a review about the product and earn reward points!
Марина Николаевна
Марина Николаевна
20.01.2021
Товар отличный Доставка быстрая Очень довольна
Роман Николаевич
Роман Николаевич
17.05.2017
Базилик понравился по качеству.
Ирина
Ирина
28.02.2017
Всем довольна и товаром, и качеством.